Na ABB Terra 53 chyba: "Porucha nabíjení Chyba komunikace. Vozidlo musí být vypnuto."

Moderátor: Josef

stejk

Na ABB Terra 53 chyba: "Porucha nabíjení Chyba komunikace. Vozidlo musí být vypnuto."

Příspěvekod stejk » čtv 20. pro 2018 11:56:39

Dnes jsem přijel na rychlonabíječku ABB Terra 53, kde se na CCS nabíjela jiná i3ka. Zapojil jsem tedy na AC kabel a čekal až začne nabíjení.

Po několika sekundách, kdy se nic nedělo a už mi to začalo být divné, jsem od panelu zašel k vozu a viděl tohle:

IMG_3447.jpg

IMG_0336.JPG

Přešel jsem ke konektoru, kde jsem viděl červené blikání.

Vrátil jsem se zpět k panelu ABB nabíječky, kde se zobrazilo:
IMG_1049.JPG

Vůz byl přitom vypnutý.
Zkoušel jsem: zastavit nabíjení na panelu, vysunout kabel z vozu, zasunout zpět do vozu, zapnout nabíjení na panelu ... a chyba se opakovala.

cca po 5minutách se ke svému vozu vrátil majitel vozu, který se nabíjel z DC CCS kabelu. Ukončil své nabíjení. CCS jsem napojil do mého vozu a vůz se normálně DCčkem nabíjel.

Dle pána, po kterém jsem převzal DC kabel CCS, se nabíjení vozu z AC mohlo odmítat spustit protože mi v i3ce mohlo běžet vyhřívání vozu. Tuto hypotézu zatím nemám jak potvrdit ani vyvrátit. Je to první výskyt chyby. Nabíjení na ABB AC jsem zatím nikdy nerealizoval. Zatím vždy z ABB stojanu jen DC. Anebo běžně nabíjím na nabíječkách s mennekesem, které ale nejsou od ABB (a papírově menší nabíjecí výkon).

Má někdo z vás podobnou zkušenost? Setkali jste se s uvedenou chybou? Co případně zkusit příště (při stejném výskytu chyby)? Děkuji.
Martin i3

Re: Na ABB Terra 53 chyba: "Porucha nabíjení Chyba komunikace. Vozidlo musí být vypnuto."

Příspěvekod Martin i3 » čtv 20. pro 2018 12:39:35

Me se to stalo uz po druhe a ale auto se na dc normalne nabilo.
Akorat pri odpojeni napsalo chybu a myslim ze to bylo kdyz jsem mel uz zapnuty auto v pohotovostnim rezimu aby se vyplo topeni.
Jeste overim az pujdu nekdy na dc .
Josef
Moderátor

Re: Na ABB Terra 53 chyba: "Porucha nabíjení Chyba komunikace. Vozidlo musí být vypnuto."

Příspěvekod Josef » čtv 20. pro 2018 18:37:17

Pokud se nabijí auto vedle z CCS, tak nelze nabíjet přes CHAdeMo, mě to při nabíjení KIA Soul napíše, že není dostatečný výkon pro nabíjení.
Obrázek
stejk

Příspěvekod stejk » čtv 20. pro 2018 18:42:29

První BMW i3 bylo na CCS. Druhé BMW (mé) bylo na AC kabelu. CHAdeMo se nevyužívalo (kabel byl v nabíjecí stanici).
Josef
Moderátor

Příspěvekod Josef » pát 21. pro 2018 8:32:38

Takhle zapojené by to nabíjet mělo, jde pak o to, co nahlásí auto při komunikaci s nabíječkou, případně bude chyba v nabíječce. Nikdy jsem se s tím nesetkal, možná proto, že na Mennekes jsem takto nabíjel opravdu vyjímečně.
Obrázek
nokia9500

Příspěvekod nokia9500 » pát 21. pro 2018 16:25:05

mě se u i3 často stává že tam ten kabel úplně nedocvakne a pak to nenabiji... stačí ho po stisknutí tlačítka start na displeji podržet trochu nahoru a počkat až začne svítit modrá
BMW i3 60Ah, zatím 6 měsíců a 9.500 eKM