VFE

Domácí elektrárny, úložiště energie

Moderátor: ozana

dracekvo

VFE

Příspěvekod dracekvo » úte 11. zář 2018 13:14:19

Nějak tu nevidím představení VFE elektráren, tak začnu mojí.

2850Wp na střeše, regulátor nabíjení 60A, baterie LiFePO 48V 500Ah (využitelná kapacita cca 20kW), nízkofrekvenční měnič z číny na 230V s výkonem cca 3000W.
Jedná se o čistou ostrovní elektrárnu. Není níjak spojená ze sítí a veškerá energie je spotřebovaná jen v domu. Dřív byla vyžívána na pohon klimaticace pro chlazení vody v nádrži se pstruhama. To už jsem zrušil, tak táhne jen lednici s mrazákem + v mé trucovně osvětlění, počítač a na podzim přitápění přímotopem.

Byl plán na rozšíření, ale teď je na pořadu dne rekonstrukce baráku, takže hrátky s VFE jsou stranou.
Po rekonstrukci vody jí ještě připojím na boiler. Pokud se mi povede koupit auto, tak bude sloužit i pro nabíjení elektromobilu.

Pozdější plán je přikoupit panely a dokoupit invertory, které budou sedět na přívodu do baráku a pokrývat spotřebu domu. Pokud bude odběr větší, než výkon invertorů, tak se chybějící část sama docucá ze sítě. Tudíž nebude nutné nějak omezovat osazenstvo domu a zůstane zachován 3f rozvod, jen je poučit, že nejlépe žravé spotřebiče zapínat, když pere sluníčko.
Peugeot Ion 2012 (60 tis. km) - Mám Odblink MX. Jsem ochotný přijet kamkoliv v akčním rádiusu baterie. Benešovsko, Ledečsko, Pelhřimovsko.
Ostrovní solar 2,8kWp, 48V 500Ah LiFePO, měnič 5kW.