Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Moderátor: Josef

martin7462
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21. říj 2021 12:07:46

Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod martin7462 » čtv 21. říj 2021 12:17:52

Zdravím Vás, chcel by som sa s Vami podeliť o problém s mojim auto Renault Zoe R135 52kw. S autom som spokojný dochádzam  denne tam a späť (120km) za pracou .

 Auto som kúpil priamo od spoločnosti Renault ako ojazdene cca rok staré. To som ale netušil, že banálna chyba mi neumožní auto používať mesiac a nie preto, že by auto nebolo pojazdné ale kvôli tomu, že servis ani Renault nevie prísť na problém s programovaním klimatizácie a auto stojí v servise a nevedia čo stým. Servis my oznámil, že je nutné aby bolo vozidlo u v servise  kým nebude opravené. Nevedia povedať čas kedy, čiže auto tam kľudne môže stáť aj mesiace.
Nemal s tým niekto problém?
Auto bolo v servise zatiaľ 3 krát.  Prvý krát 23.8.2021 (5 dni) nahodil update ( čo pomáha všetkým ) a vymenili riadiacu jednotku pomohlo, že sa dalo cez tlačítko spustiť klimatizácia v aplikácií. Ale odstránenie červeného výkričníka nepomohlo s vyjadrením servisu, že to bude chyba v aplikácií a nevedia čo s tým. Nie je vraj chyba v aute.
Druhy krát 13.9.2021 a stálo tam 12 dní. Nepodarilo sa odstrániť , že to riešia zo zákazníckym servisom.
Oznámil som to zákazníckej podpore zákazníkov Renault, že auto som si zobral so servisu s tým že ak budú vedieť riešenie naj mi zavolajú a auto donesiem. Po odovzdaní auta som zistil , že už zasa nefunguje tlačítko klimatizácie cez aplikáciu a už nefunguje ani spustenie programovanie klimatizácií v aute, čiže v daný čas sa klimatizácia nespustí .  

Auto som opätovne dňa 11.10.2021 teraz už je tam 10 dní a čakám. Som bez auta záruka beží a nikto nevie povedať ako dlho.  

A teraz popis pre niekoho banálneho problému ale predsa problém v rámci záruky.

Popis problému ako vidíte na obrázkoch v aplikácií myRenault nie je možné zapnúť ovládanie klimatizácie ( programovanie). Nefunguje ani tlačidlo klimatizácie vyhlási , že auto nespĺňa bezpečnostné opatrenia. V aute pri zapnutí programovania na určitý čas sa v daný čas klimatizácia nespustí. Čiže programovanie nefunguje. Známi má presne to isté auto a on bez problémov podľa postupu zapol programovanie a v aplikácií sa odstránil výkričník a programovanie cez aplikáciu začalo fungovať. Nemal s tým niekto problém?

O tom ako som nakoniec dopadol napíšem ak budem vedieť problému a auto budem mať opätovne späť.
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod Lama » čtv 21. říj 2021 15:44:03

Zkusil bych to nejprve vylučovací metodou - pokud bude známí ochoten, prohodit ovládání vašich aut (spárovat váš mobil s jeho autem a opačně). Třeba to bude chyba vaší aplikace v mobilu. Když ne, tak budete mít jistotu, že problém není ve vašem autě, ani vaší aplikaci. Pak už auto a komunikace auta s centrálou (to musí být někdo v centrále schopen zkontrolovat, servis sám to asi nedá). Pokud bude protokol přenosu O.K., pak software v autě a nakonec hardware v autě.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod Josef » čtv 21. říj 2021 17:22:47

Mě přijde postup servisu nesmyslný, nechají tam auto stát a budou čekat, zda se to nějak samo nevyřeší? Odvezl bych auto do Německa, kde tohle udělají za 2 hodiny práce, tak jak to běžně bývá.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
martin7462
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21. říj 2021 12:07:46

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod martin7462 » pát 22. říj 2021 7:04:05

Lama píše:Zkusil bych to nejprve vylučovací metodou - pokud bude známí ochoten, prohodit ovládání vašich aut (spárovat váš mobil s jeho autem a opačně). Třeba to bude chyba vaší aplikace v mobilu. Když ne, tak budete mít jistotu, že problém není ve vašem autě, ani vaší aplikaci. Pak už auto a komunikace auta s centrálou (to musí být někdo v centrále schopen zkontrolovat, servis sám to asi nedá). Pokud bude protokol přenosu O.K., pak software v autě a nakonec hardware v autě.


Problem nie je v mobile ani v aplikácií. AK sme spraovali moj telefon z jeho auto všetko na mojom telefone ide. Chyba je v mojom aute. Aplikácia ide a skúšal som to na ihone 8,11 a androide tiež. Skúšal to aj technik renaultu z Čiech zo svojho mobilu. VYskusal a zhodnotil , že je niekde chyba a mám ho doniesť do servisu a od toho dňa si s tým nevedia rady.

Presne ako vravíte problem SW alebo HW. Servis jasne asi to nevie nemajú vyškolených ľudí. Odpoveď servisu čakáme na pokyny technického oddelenia Renault. Problem je v komunikácií Renault , že technické oddelenie nerieši problém a auto stojí. Druhý problém je , že na čo auto stoji a nepoužívam ho ak sa len čaká na technické oddelenie Renault. ( Podla mojich posledných informácií vraj je 1 technik na SK , ktorý chodí a rieši problémy) Tak nestíha.

Servisu som navrhol, keďže pracuje od neho cca 300m, že auto budem normálne používať a keď sa ozve technické oddelenie Renault , že ho okamžite pristavím. Ich odpoveď , že takto sa to nedá. No čo už do toho servisu už nevleziem na budúce.
martin7462
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21. říj 2021 12:07:46

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod martin7462 » pát 22. říj 2021 7:05:00

Josef píše:Mě přijde postup servisu nesmyslný, nechají tam auto stát a budou čekat, zda se to nějak samo nevyřeší? Odvezl bych auto do Německa, kde tohle udělají za 2 hodiny práce, tak jak to běžně bývá.


Presne ako píšte postup servisu je nezmyselný a tiež je nepochopiteľný čas odpovede technického oddelenia Renault čo nerieši už 2 týždne nič.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod Josef » pát 22. říj 2021 7:26:11

Mimochodem bych trval na náhradním autě, dokud to nevyřeší, pokud má auto je tak někde stát z důvodu, že vymýšlí co s tím. Já jsem měl auto 1,5 měsíce v servisu jen proto, že jsme ho nepotřeboval, bylo mi jedno kde parkuje a čekali jsme na náhradní díly z USA. Tohle je amatérismus Renault servisu, neskutečný.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
martin7462
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21. říj 2021 12:07:46

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod martin7462 » pát 22. říj 2021 8:41:18

Josef píše:Mimochodem bych trval na náhradním autě, dokud to nevyřeší, pokud má auto je tak někde stát z důvodu, že vymýšlí co s tím. Já jsem měl auto 1,5 měsíce v servisu jen proto, že jsme ho nepotřeboval, bylo mi jedno kde parkuje a čekali jsme na náhradní díly z USA. Tohle je amatérismus Renault servisu, neskutečný.


Náhradne vozidlo mi dali, stare benzínové ( spotreba 8,5l) čo som na druhý deň odmietol keďže nekupoval som si elektrické auto aby som jazdil benzínovým a mal náklady. Žiadal som elektrické ale to mi nevedeli zabezpečiť , že nemajú.
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod Citigo e IV » pát 22. říj 2021 9:29:50

Já měl u Citiga podobný problém. 2 měsíce mě ujištovali, že to je problém jejich serverů a že to dají do pořádku, následně bylo zjištěno,že je vadná telematická jednotka ve voze. Dal jsem to na den do servisu aby si ji mohli objednat a pak asi cca dva dny na výměnu. Občas se chybička stane to je normální.
martin7462
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21. říj 2021 12:07:46

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod martin7462 » pát 22. říj 2021 11:14:26

Citigo e IV píše:Já měl u Citiga podobný problém. 2 měsíce mě ujišťovali, že to je problém jejich serverů a že to dají do pořádku, následně bylo zjištěno,že je vadná telematická jednotka ve voze. Dal jsem to na den do servisu aby si ji mohli objednat a pak asi cca dva dny na výměnu. Občas se chybička stane to je normální.


Jasne že sa chybička stane. Lanže Vám asi auto nestalo v servise mesiac. To že zaisťovali niekoľko mesiacov viem pochopiť ale auto nemusia držať v servise. Tak ako Vám , že pristavíte auto na par dni je slušné riešenie tak by mal servis postupovať
garmont
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 20. zář 2018 21:54:01

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod garmont » pát 22. říj 2021 18:23:21

Já jsem se jednu dobu zajímal o Zoe ale co jsem četl DE forum tak jsem nabyl dojmu že spolehlivost není nic extra a přístup servisu tristní (a to i v DE )
martin7462
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21. říj 2021 12:07:46

Re: Renault Zoe problem programovanie klimatizacie

Příspěvekod martin7462 » čtv 04. lis 2021 11:31:04

Zdravím , tak úspešne je auto konečne doma opravené. Porucha bola odstránená prehratím SW v jednotke UCH a rádiu. ( aspoň podľa servisu uvedenom v zákazníckom liste na odstránenie závady)