Koupě Citigo iv

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4025
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod Josef » pon 24. kvě 2021 20:38:29

Citigo e IV: Tak jsem to nemyslel, podle mě to platí u nákupu nového auta, protože u použitého to nedává smysl pro výrobce, který dotuje nové auto částkou 3000 EUR. Tedy když je celková sleva na Mazdu 9000 Eur, tak lidem moc nedává smysl zaplatit plnou cenu bez dotace. Vysvětlím co jsem tím myslel v předchozím příspěvku na příkladu. Koupíte si jetou MX-30 za 700 tis., když víte, že ji ostatní kupují novou za 550 tis. Kč?
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod Citigo e IV » pon 24. kvě 2021 20:59:56

To mě je jasné, že dotace na ojetá auta jako taková není, ale jde o to jestli musí dotaci 1. majitel vrátit když auto prodá, nebo jestli záleží jestli auto prodá jinému majiteli do DE, nebo ho exportuje. Třeba 6 měsíců mě připadá krátká doba, u nás mám závazek na dotované Citigo na 3 roky ho nesmím prodat ani v čr. A když bych ho po 3 letech prodával, prodám ho normálně za tržní cenu určitě nebude kvůli tomu že bylo dotované levnější, proč bych to dělal?
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4025
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod Josef » pon 24. kvě 2021 21:20:20

Řeknu to ještě jinak. Myslíte, že kdyby dnes kupující kupovali nové Citigo-e s dotací 150 tisíc tedy za 320 tisíc, že byste prodal roční jeté auto bez dotace za 400 tisíc?
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod Citigo e IV » pon 24. kvě 2021 22:03:41

Ne, prodal bych ho za tržní cenu, kdo by co dal, stejně to tak platí i v německu , jen tu řeším jestli prodejce musí vrátit dotaci a případně za jak dlouho.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4025
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod Josef » pon 24. kvě 2021 23:52:54

Tomuhle webu moc nevěřím, je silně zaměřený proti BEV, ale třeba v tomto nelžou.

Nejde tedy o auta nová, alespoň ne formálně, na která je v Německu možné získat podporu až 5 000 Eur (asi 131 tisíc Kč), pokud nejsou starší 12 měsíců a nemají najeto více než 15 000 km a nestojí více než 80 % původní ceny.

https://www.autoforum.cz/predstaveni/v- ... ich-skoda/

Tak jsem dohledal konečně info o délce držení auta po nákupu, ač se mi ta doba moc nezdá, protože to přímo svádí k podvodům. Nicméně ta dotace je pak výrazně nižší, viz tabulka Leasing v článku ADAC.

Leasingové smlouvy s dobou trvání delší než 23 měsíců nadále dostávají plné financování. U kratších smluvních období je financování odpovídajícím způsobem rozloženo.

Mimochodem: Při nákupu vozidla s elektrickým pohonem musí být vozidlo registrováno pro žadatele ve Spolkové republice Německo po dobu nejméně šesti měsíců (doba držení). - Google překlad.

Z toho mi vychází, že při běžném nákupu se nesmí auto prodat dříve než za 24 měsíců, pokud chce žadatel získat plnou částku dotace.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/e ... ktroautos/
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod Citigo e IV » úte 25. kvě 2021 13:18:47

Já jsem z inzerátů pochopil, že na nové el auto v DE je opravdu asi 6 měsíční doba povinného držení, je tam třeba soukomý prodejce co prodává tu Mazdu za dobrou cenu a je z unora 2021 a píše, že auto prodává nerad, je s ním spokojený ,ale bohužel nestačí jeho dennímu nájezdu a že prodá po době držení 8/2021. Asi jak jste psali na autoforu je asi i dotace na mírně jeté vozy, jinak by opravdu jeté byli kvůli dotaci na nové totálně neprodejné a ceny těch Citigo IV z DE můžou být ovlivněné tou dotací. Mohlo by také dojít k nepříjemné situaci, že člověk s tím po nějaké době pojede do německa a auto mu bude zadrženo do doby "dorovnání" dotace na pravou míru ... :D
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4025
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod Josef » úte 25. kvě 2021 13:23:57

Němci to mají celkem dobře nastavené. Buď dostanete celou dotaci a nesmíte auto prodat do 24 měsíců. Nebo máte leasing a ten je v Německu možný už na 6 měsíců, tedy dostanete dotaci jen 1/4 z těch 9000 EUR, 12 měsíců pak 1/2 atd. Zajímavostí je ta dotace na lehce jetá auta.
Já osobně jsem proti takovým dotacím, když už tak odpustit DPH nebo snížit odvod daně.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
MKM
Příspěvky: 104
Registrován: úte 15. pro 2015 19:43:07

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod MKM » ned 30. kvě 2021 18:56:09

Příští týden, se pojedu kouknout na tu předváděčku Citigo iv, na co se hlavně zeptat a co zkontrolovat? Díky.
denial
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16. pro 2015 2:18:57

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod denial » ned 20. čer 2021 0:42:16

tak co, kupil si?

kedze to malo byt skoro nove auto, co tam chces kontrolovat ... nejake skriabance na karoserii a ci ma predlzenu zaruku.
bateriu nezmerias.

po necelom roku mam dost hrdzave predne strmene, aj kotuce po obvode (brzdim dost, ale negarazujem).


znamy (zo slovenska) kupil v nemecku twingo a dostal na to nemecku dotaciu, ale musel hladat predajcu, ktory bol vobec ochotny sa s nim bavit.
TomTom
Příspěvky: 153
Registrován: úte 24. pro 2019 9:54:07

Re: Koupě Citigo iv

Příspěvekod TomTom » ned 06. bře 2022 8:50:37

Citigo iV z roku 2020 - v aplikaci MyŠkoda se u Klimatizace píše "Informace aktuálně není dostupná", Stav=Nenalezeno, když zkusím plánovat odjezd v položce Klimatizace, pak se vyhodí error hláška, že se pracuje na závadě. Podobné to je u záložky Nabíjení baterie - vidím % SOC ale když na ni kliknu error hláška a na další záložce vše nenalezeno (Baterie, stav, zástrčka). Jedná se o základní model Style bez příplatkových paketů (firemní auto). Když jsem já zkoušel Citigo v plné palbě, tak mi tyto hodnoty normálně fungovaly v aplikaci.

A teď dotaz - je to tím, že jde o nejlevnější verzi, nebo je to ročníkem, nebo používáme špatnou aplikaci? Jinak auto normálně jezdí je v provozu a je pravidelně servisováno, nikde žádná chyba v řídící jednotce. Tak mi to vrtá hlavou proč to zrovna u tohoto auta nejde zobrazovat, ale expert na Citigo iV nejsem.
Nabijeni.jpeg
Klima.jpeg
Hyundai Ioniq EV Ultimate 2019 Polar white
Tesla Model 3 SR+ 2021 55kWh LFP White
FVE hybrid 7,5kWp + 5,7kW baterie