Spojení a aplikací Škoda Connect

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » úte 11. srp 2020 11:02:33

Jinak ta nemožnost zaputí na dálu ohřevu čelního skla je fakt na prd, v zimě když jsem nechával ráno vyhřát topením a auto nebylo připojené do sítě, tak to nahřeje lehce vzduch a rychle se vypne, na oknech to rozpustilo akorát 15cm dlouhé výřezy nad výduchy.
Uvidíme další zimu, jedna z věcí co psali u popisu aktualizace škoda connect bylo "úprava časování nezávislého topení", tak třeba přidali dobu ohřevu...
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod autodiag » úte 11. srp 2020 11:26:26

Štemba píše:Takže to jde povolit?
Asi lepší ani nevědět, jak to uměle omezujou.

Mě docela zaskočilo, že na jedničkové fábii 13 let staré fungujou věci které jsem bral jako automatiku a u citiga nejsou (otvírání a zavírání okýnek klepnutím na vypínač, podsvícené vypínače a především zavření/otevření okýnek klíčem ve dveřích zámku (když už to neumí pomocí dálkového ovládání jak jsem zjevně naivně automaticky předpokládal)).


nezkousel jsem jek dalece s tim sw pocita a jestli se zobrszi volba v menu
k tem oknum by jsi potreboval jine spinace a jednotku dveri,kterou citigo nema,bud rad zer mas alespon otevirani praveho okne od ridice..prvni to meli jen pro kazde okno :D
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » úte 11. srp 2020 11:31:57

autodiag píše:
Štemba píše:Takže to jde povolit?
Asi lepší ani nevědět, jak to uměle omezujou.

Mě docela zaskočilo, že na jedničkové fábii 13 let staré fungujou věci které jsem bral jako automatiku a u citiga nejsou (otvírání a zavírání okýnek klepnutím na vypínač, podsvícené vypínače a především zavření/otevření okýnek klíčem ve dveřích zámku (když už to neumí pomocí dálkového ovládání jak jsem zjevně naivně automaticky předpokládal)).


nezkousel jsem jek dalece s tim sw pocita a jestli se zobrszi volba v menu
k tem oknum by jsi potreboval jine spinace a jednotku dveri,kterou citigo nema,bud rad zer mas alespon otevirani praveho okne od ridice..prvni to meli jen pro kazde okno :D

Jj, to spíš že mi přijde tragické, že věci co měli před 13 lety teď nejsou.
Neměli ty první spínače na okýnka na středové konzoli? Tak to má Panda, to je ještě dobrý, představa nahýbání přes celé auto je neskutečná :lol: .
Ikdyž to mi defakto pořád přijde i ta nemožnost klíčem v zámku oko zavřít, prostě vylezeš ven, zapomeneš na okýnka a musíš zpět dovnitř a zapnout zapalování. :roll: :o
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod autodiag » úte 11. srp 2020 11:41:09

Štemba píše:Ikdyž to mi defakto pořád přijde i ta nemožnost klíčem v zámku oko zavřít, prostě vylezeš ven, zapomeneš na okýnka a musíš zpět dovnitř a zapnout zapalování. :roll: :o


je to diky absenci jednotky elektroniky dveri,jak jsem psal
JosefIV
Příspěvky: 78
Registrován: sob 23. lis 2019 12:09:55

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod JosefIV » úte 11. srp 2020 17:58:47

Štemba píše:Jinak ta nemožnost zaputí na dálu ohřevu čelního skla je fakt na prd, v zimě když jsem nechával ráno vyhřát topením a auto nebylo připojené do sítě, tak to nahřeje lehce vzduch a rychle se vypne, na oknech to rozpustilo akorát 15cm dlouhé výřezy nad výduchy.
Uvidíme další zimu, jedna z věcí co psali u popisu aktualizace škoda connect bylo "úprava časování nezávislého topení", tak třeba přidali dobu ohřevu...


Naprosto souhlasim, proto jsem doufal, ze ten vyhrev okna tam skodovka prida. To je celkem sklamani, ze to nebude. Kdyz se mi moznost vyhrevu v connectu objevila, tak jsem si rikal ze skodovka neco dela a ono ne :(
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod autodiag » úte 11. srp 2020 19:21:38

ono na druhou stranu kdyz se pusti klima je to i ze skla za chvilku dole...
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » úte 11. srp 2020 21:11:51

JosefIV píše:
Štemba píše:Jinak ta nemožnost zaputí na dálu ohřevu čelního skla je fakt na prd, v zimě když jsem nechával ráno vyhřát topením a auto nebylo připojené do sítě, tak to nahřeje lehce vzduch a rychle se vypne, na oknech to rozpustilo akorát 15cm dlouhé výřezy nad výduchy.
Uvidíme další zimu, jedna z věcí co psali u popisu aktualizace škoda connect bylo "úprava časování nezávislého topení", tak třeba přidali dobu ohřevu...


Naprosto souhlasim, proto jsem doufal, ze ten vyhrev okna tam skodovka prida. To je celkem sklamani, ze to nebude. Kdyz se mi moznost vyhrevu v connectu objevila, tak jsem si rikal ze skodovka neco dela a ono ne :(


Navíc ohřev skla nejde spustit bez zapleho zapalování a to pak auto mrci, když člověk otevře dveře a jde ven. To se soudruhum že skody moc nepovedlo.
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » ned 16. srp 2020 10:03:27

autodiag píše:
Štemba píše:To je jak s palubními hodinami, taky oddělenej systém od GSM a tudíž nutnost přepínat letní/zimní čas.


paradoxne letni/zimni cas je zakazany v kodovani pristrojivky :D :D ..hold fce navic no :D
technologicky 9 let stare ? :D :D :D ti me opravdu bavi..jsem nevedel ze pred 9 lety melo citygo nebo e-up vyhrivane okno
,ze meli dalkove "ovladani" nebo adaptabilni servorizeni napriklad atd atd..,je nekdy az s podivem jak dokazou lidem lhat

Letni/zimní jde měnit zatrzitkem v nastavení PP (jsem se teď proklikal co nabízí), tak alespoň že není třeba projíždět celé hodiny.
luruz
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16. dub 2018 9:34:30

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod luruz » čtv 20. srp 2020 11:33:38

autodiag píše:
Štemba píše:Ikdyž to mi defakto pořád přijde i ta nemožnost klíčem v zámku oko zavřít, prostě vylezeš ven, zapomeneš na okýnka a musíš zpět dovnitř a zapnout zapalování. :roll: :o


je to diky absenci jednotky elektroniky dveri,jak jsem psal



Chápu to dobře že nejde okna otevřít a zavřít tedy ani ovladačem delším podržením tlačítka? Zprovoznit to výměnou nějaké krabičky je asi nereálné že?
Pisi69
Příspěvky: 47
Registrován: ned 01. pro 2019 8:57:19

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Pisi69 » čtv 03. pro 2020 13:24:35

Jen oživuji - dnes mi přišel email že slučují aplikace MyŠKODA a Škoda Connect (konečně -) a nová aplikace bude ke stažení po 4.12 Android a po 10.12. iOS.. Aplikace by měla být pokračováním Škoda Connect (aktualizace dané app).

Tak snad vylepší stabilitu a minimálně si uvolní ruce na pravidelou optimalizaci, když bude jen jedna appka 8-)
JosefIV
Příspěvky: 78
Registrován: sob 23. lis 2019 12:09:55

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod JosefIV » pon 07. pro 2020 18:51:16

Tak aktualizaci zatím hodnotím pozitivně (android). Konečně když otevřu „stav vozu“ (potom co aplikace běžela na pozadí), tak nespadne. Tak doufám, že to vydží a bude se to jen zlepšovat.
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » pát 11. pro 2020 9:15:07

Takový postřeh:
při aktivaci vzdáleného topení, pokud je auto na nabíječce, tak se začne automaticky i nabíjet. Topení si vezme svůj díl (řekl bych že 2,3kW/h) a co je nad, tak tím nabíjí baterii. Udělá to ikdyž je dosaženo nabití urovně dle nastavení v plánovači, pak při ohřevu nabíjí dál nad nastavenou mez a ukončí nabíjení s ukončením ohřevu.
Při napojení na nabíječku dodanou s autem se to neprojeví právě skrze výkon 2,3kW.