Spojení a aplikací Škoda Connect

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Citigo e IV » pát 31. led 2020 14:16:56

Máte tu někdo Citigo E IV spojený s aplikací pomocí telematické jednotky ve voze? K dnešnímu dni mě stále spojení nefunguje ani po asi deseti emailech s podporou, jedním dnem s autem v servisu /reset car net jednotky/. Skoro mám dojem že nejde o závadu na voze, proto se ptám jestli to už někomu funguje. Případně postup aktivace.

ps: ten název vozu škoda yeti už mají opravený

skodaconnect.JPG
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 1168
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava-Plesná
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Radovan » pát 31. led 2020 17:23:08

A nebude to tím, že jim to nefunguje podobně jako SW u ID3, kdy kvůli tomu neprodávají už vyrobená auta?
EV Peugeot Ion nový 4/2014 dnes 105 tis. km, 5/2016 ojetý pro ženu 55 tis. (69 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, doma FVE 3,6kWp 9/2009, solární panely Vaillant 6/2010, vrtaná studna 1999, permakulturní zahrada 2017, dřevodům sendvič.panel 2000
denial
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16. pro 2015 2:18:57

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod denial » pát 31. led 2020 21:32:22

tu majitel pise, ze mu to funguje
http://www.hybrid.cz/skoda-citigoe-iv-r ... mment-form
podaj PISOMNU reklamaciu
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Citigo e IV » sob 01. úno 2020 21:31:25

denial píše:tu majitel pise, ze mu to funguje
http://www.hybrid.cz/skoda-citigoe-iv-r ... mment-form
podaj PISOMNU reklamaciu


Písemná reklamace netřeba, přístí týden to mám dát na tři dny do servisu a dají to do pořádku. Jen jsem se chtěl ujistit , že jiným to maká , že není chyba někde na "cestě".

Taková perlička i když jsem si koupil mobilitu+, předplacený servis. (víc už koupit nejde) Tak na tenhle případ se nevztahuje možnost náhradního vozu, musel bych si půjčovné zaplatit a k tomu ještě benzín protože elektrické nepůjčují. Na moji námitku, že vozidlo už v době předání negungovalo a rozhodně to není moje vina, tak mi autosalón vozidlo půjčí na jejich náklady, když už jsem si to nové od nich koupil.

Měl jsem za to, že v připadě nazaviněné závady (reklamace) se náhradní vozidlo dává automaticky, jak to máte kdo? Nejde se třeba na to pojistit?
JosefIV
Příspěvky: 78
Registrován: sob 23. lis 2019 12:09:55

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod JosefIV » sob 01. úno 2020 21:46:15

Pokud máte záruku mobility (škoda, vw..), tak náhradní vozidlo dostanete pouze v případě, že vozidlo je nepojízdné a nemůžete sním dojet do servisu. Jakmile do servisu dojedete sám, tak na náhradní vozidlo nárok nemáte. Bohužel s tím mám bohaté zkušenosti...
denial
Příspěvky: 21
Registrován: stř 16. pro 2015 2:18:57

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod denial » ned 02. úno 2020 0:23:16

bude to asi ako s reklamaciou hociakej veci.
pokazi sa ti telefon, mesiac si bez neho a zo zakona nemas narok na nahradny.
pokial nemas s vyrobcom dohodnute nieco navyse

https://az749841.vo.msecnd.net/sitescsc ... 3d1a30.pdf

V případě nepojízdného vozu – náhradní doprava
Odvoz servisním partnerem, MHD, taxi, vlak, bus – nad 30 km od bydliště možnost náhradního vozu

Ale podla toho PDFka Mobilita aj Mobilita Plus obe zahrnaju:
Náhradní vozidlo
Max. na 3 dny, možnost využít kdykoli v průběhu opravy vozidla

Ja som objednaval Citigo tento tyzden a mam tam aj Mobilitu Plus.

A pisomnu reklamaciu ti najma v pripade problemov a natahovania sa (co sa tu zjavne deje) rozhodne doporucujem kazdemu.
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Citigo e IV » pon 03. úno 2020 18:32:51

Léta jsem jezdil Hyudaie a tam maji akci "Hyundai nezastavíš" a vždy i při servisu zapůjčej zdarma vozidlo.

Navíc asi po 20 letech to je první vozidlo, co jde v záruce neplánovaně do servisu, tak jsem vůbec netušil že není nárok na náhradní vozidlo.
Leasing musím taky platit pořád, naštestí je s nima domluva o vozidlo zapůjčí jak jsem psal na náklady dealera. Já taky mému zákazníkovi zapůjčím náhradní věc, navíc když se jedná o oprávněnou reklamaci. Podle to je o nějaké etice v obchodu a službách a myslím že taková značka jako Škoda nemá důvod šetřit pár korun na náhradním voze.
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » stř 01. dub 2020 7:42:24

Postřehy:
přes apku nejde zapnout ohřev zadního a čelního skla (toto včetně sedaček nejde ani bez "zaplého" motoru).
Uživatelský avatar
Havrla
Příspěvky: 617
Registrován: úte 24. zář 2019 21:01:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Havrla » pát 03. dub 2020 14:49:20

Kdyby jste meli BMW tak bude vubec radi ze se do ty apky prihlasite, natoz po ni chtit, aby vam auto ovladala :-) tak mozna v utery a v dubnu. :D
Havrla
Jezdive: BMW i3 REx; BMW I3, Volvo V70 T6; TM3, Tatra T700-II.
Nejezdive: Tatra 613-4; Skoda 105L
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » úte 07. dub 2020 13:44:10

Jak vám v apce fungují časovače?
Já když nastavím konkrétní čas kdy má být auto nahřáto/nabito na danou úroveň, tak po uložení pravidla se čas o 1 hodinu sníží. Čili při zadávání je třeba dát o hodinu víc než je požadovaný čas.
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Lama » úte 07. dub 2020 20:16:09

Letní a Zimní čas...?
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » stř 08. dub 2020 6:25:50

Lama píše:Letní a Zimní čas...?


To právě ne, i před změnou času to byla 1 hodina. Chyba je spíše v aplikaci, ukáže se dřív,než se sesynchronizuje s vozidlem.

Změna času se ve vozidle neprovede automaticky, to mě tedy překvapilo, když to má GPSku v sobě a tudíž zná přesný čas.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Josef » stř 08. dub 2020 13:01:39

Já mám v Soulu taky GPS, synchronizace času běží podle nastaveného GMT +1, ale to neřeší zimní a letní čas, musí se navolit přímo ručně v menu.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » stř 08. dub 2020 21:35:54

Sepsal jsem jim chyby na help desk, ať to opravěj, tak uvidím, jaká bude odpoveď.
Chyba je v apce, čas co změní a ukazuje je chybný, do vozidla se propíše ten prvotně nastavený. Ukáže se pak v move&fun a i časovače se spouští se spožděním a směřují k prvotně zadanému času (+1h oproti zobrazovanému v časovači).
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod autodiag » čtv 09. dub 2020 22:58:21

Štemba píše:
Lama píše:Letní a Zimní čas...?


To právě ne, i před změnou času to byla 1 hodina. Chyba je spíše v aplikaci, ukáže se dřív,než se sesynchronizuje s vozidlem.

Změna času se ve vozidle neprovede automaticky, to mě tedy překvapilo, když to má GPSku v sobě a tudíž zná přesný čas.


zna sice cas presne ale UTC,nedokaze si poradit s prepinanim casu
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » pon 13. dub 2020 9:19:57

autodiag píše:
Štemba píše:
Lama píše:Letní a Zimní čas...?


To právě ne, i před změnou času to byla 1 hodina. Chyba je spíše v aplikaci, ukáže se dřív,než se sesynchronizuje s vozidlem.

Změna času se ve vozidle neprovede automaticky, to mě tedy překvapilo, když to má GPSku v sobě a tudíž zná přesný čas.


zna sice cas presne ale UTC,nedokaze si poradit s prepinanim casu


Přitom díky pozici zná zemepisnou délku a šířku a tudíž časové pásmo. Zjevně má výrobce aut ještě hodně věcí běžných v PC/telefonech k dotažení.

Jinak palubní čas se liší od GPS nejen v hodinuách, ale i v minutách, tak buď synchronizace není, nebo je ofset jak v hodinách, tak i nastavených minutách...
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 1168
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava-Plesná
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Radovan » pon 13. dub 2020 10:40:04

Pozoruji to posledních 10-15 let, že co se týče SW, tak jsou výrobci aut v minulém století. Jednak většina věcí dlouho vůbec nebyla nebo za brutální příplatek, pak tedy byla i ve standardu, ale jen u dražších aut a obvykle stála za houby. Opět zde můžeme poděkovat Tesle, že běžnou technologii PC a mobilů na palubě auta ve standardu. Zbytek to buď dohoní, nebo taky ne.
EV Peugeot Ion nový 4/2014 dnes 105 tis. km, 5/2016 ojetý pro ženu 55 tis. (69 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, doma FVE 3,6kWp 9/2009, solární panely Vaillant 6/2010, vrtaná studna 1999, permakulturní zahrada 2017, dřevodům sendvič.panel 2000
autodiag
Příspěvky: 236
Registrován: sob 29. zář 2018 17:04:23

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod autodiag » pon 13. dub 2020 19:40:28

Štemba píše:Přitom díky pozici zná zemepisnou délku a šířku a tudíž časové pásmo. Zjevně má výrobce aut ještě hodně věcí běžných v PC/telefonech k dotažení.

Jinak palubní čas se liší od GPS nejen v hodinuách, ale i v minutách, tak buď synchronizace není, nebo je ofset jak v hodinách, tak i nastavených minutách...


dle toho ze jsem si musel cas nastavit rucne,pochybuju ze synchro maji vubec (nevidel jsem ji ani v datech na sbernici)
ona ta jednotka dalkoveho pristupu je tam spis ne tak pro pohodli zakaznika ,ale hlavne pro zber dat automobilky podle me
Uživatelský avatar
Štemba
Příspěvky: 264
Registrován: ned 29. bře 2020 18:11:17

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Štemba » pon 13. dub 2020 20:11:43

autodiag píše:
Štemba píše:Přitom díky pozici zná zemepisnou délku a šířku a tudíž časové pásmo. Zjevně má výrobce aut ještě hodně věcí běžných v PC/telefonech k dotažení.

Jinak palubní čas se liší od GPS nejen v hodinuách, ale i v minutách, tak buď synchronizace není, nebo je ofset jak v hodinách, tak i nastavených minutách...


dle toho ze jsem si musel cas nastavit rucne,pochybuju ze synchro maji vubec (nevidel jsem ji ani v datech na sbernici)
ona ta jednotka dalkoveho pristupu je tam spis ne tak pro pohodli zakaznika ,ale hlavne pro zber dat automobilky podle me

Ke konfiguraci pristupuje auto, apka move a fun a skoda connect, co se nastaví v jedné, to se stejně zobrazí v druhé apce kde obě pouzivají čas z telefonu a akci pak vykoná auto podle svého času :D , je totakové polovičaté, holt naroubovaný vzdálrný přístup na auto kde se s ním nepočítalo.
Snad opraví aspoň tu chybu s časem u skoda connect a dodělají dálkové ovládání ohřevu předného skla, když to mají v popisu aplikace....
Uživatelský avatar
Havrla
Příspěvky: 617
Registrován: úte 24. zář 2019 21:01:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojení a aplikací Škoda Connect

Příspěvekod Havrla » pon 20. dub 2020 18:06:02

Štemba píše:Jak vám v apce fungují časovače?
Já když nastavím konkrétní čas kdy má být auto nahřáto/nabito na danou úroveň, tak po uložení pravidla se čas o 1 hodinu sníží. Čili při zadávání je třeba dát o hodinu víc než je požadovaný čas.



No chova se to tak ze natsavim, ze chci v 8:00 odjet a treba kazdej pracovni den.
V 7:45 zacne temperovat/chladit, v 8:00 je maximum tepla/zimy, a v 8:15 vypina.

Nicmene v apce je takove cesky nepochopitelna veta u nastavovani tech casu:
"Pro optimalni temperovani interieru pred odjezdem musi byt cas odjezdu nastaven nejmene 30 minut od tohoto okamziku."
Do tedka jsem nepochopil co tim prekladatel myslel. Ale chcici jet v 8 nastavim v 8 a jsem spkojen, jdu do tepleho.

Napada me,jestli nemate tu hodku predem proto, aby to stihlo vyhrat :-) nebo podobnej nesmysl :-)
Havrla
Jezdive: BMW i3 REx; BMW I3, Volvo V70 T6; TM3, Tatra T700-II.
Nejezdive: Tatra 613-4; Skoda 105L