Rozdíl hodnot mezi analogovým a digitálním tachometrem

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
petrv
Příspěvky: 84
Registrován: sob 20. led 2018 15:29:53

Rozdíl hodnot mezi analogovým a digitálním tachometrem

Příspěvekod petrv » úte 20. črc 2021 23:24:06

Nesetkali jste se s tím někdo?

Mám najeto cca 27 tis. a minulý týden jsem zjistil, že na dálnici se mi občas "rozjede" hodnota, kterou ukazuje analogový tachometr od hodnoty, kterou ukazuje počítač. Přišel jsem na to tak, že i když tachometr ukazoval cca 115 km/h, auto vůbec nechtělo zrychlit a ani ukazatel okamžité spotřeby vůbec nereagoval na přidání plynu - takhle se chová, když jedete na plno. Přepnul jsem na počítač a ejhle - ten ukazoval 130 km/h, tj. auto opravdu jelo naplno a budík ukazoval špatně.

Pochopím podměřování (i když nevím, jak je to technicky udělané, podobá se to přechoďáku nebo "přidírání bowdenu" :D ). Bohužel mě auto za chvíli překvapilo znova, když budík ukazoval 125 a digitál 112... Tomu už nerozumím...

Chyba se jakoby vyresetuje, když auto zastavíte (není potřeba ho vypínat) - jakmile padne rychlost na 0, obě měření se zase na chvíli srovnají.

Je to náhodné, někdy to ukazuje bez problému. Any ideas?
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Rozdíl hodnot mezi analogovým a digitálním tachometrem

Příspěvekod Josef » stř 21. črc 2021 6:00:30

Dnešní auta už žádný bowden nemají, tachometry jsou čistě elektronické, pouze forma je buď digi nebo analog. Pokud je to mechanický ukazatel, je možné, že je vadný.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
petrv
Příspěvky: 84
Registrován: sob 20. led 2018 15:29:53

Re: Rozdíl hodnot mezi analogovým a digitálním tachometrem

Příspěvekod petrv » sob 20. lis 2021 1:09:03

Po 3,5 měsíčním čekání na novou kapličku přístrojů konečně vyměněno :D