Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Moderátor: Josef

Marek71
Příspěvky: 828
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Marek71 » stř 20. pro 2023 10:01:08

xdenser píše:Pravou kůži má dneska málo kdo. Tesla "krabice"? To vidím poprvé. Spíše "kus mýdla". S tou rychlostí ono nejde o puberťáckém vytahování ale o komfortu řízení. Musk je divný to je pravda.


Málo kdo? Nevím, myslím, že pořád je většinou kůže pravá. Ale je fakt. že některé automobilky ve snaze zalíbit se jistým pošahancům, už kůži nenabízí. Ale Mazda pořád ano, stejně tak myslím i Enyaq. O prémiové třídě a Lexusu ani nemluvě, tam by je zákazníci s koženkou hnali. Ale i tam se toho možná, bohužel, dožijeme.

Z Tesel je pro mě přijatelný dizajn jedině Model S, ostatné jsou nehezké jak zvenku tak uvnitř. Auto se mi musí i aspoň trochu líbit, nemohl bych se na to (3,Y) koukat před barákem a jezdit v tom :-) Ale každý to má jinak, to nepopírám.
Uživatelský avatar
Everis
Příspěvky: 15
Registrován: stř 06. pro 2023 17:39:44

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Everis » stř 20. pro 2023 11:48:06

Marek71 píše:A taky nechci podporovat toho idiota Muska.

Musk je kkt na druhou, taky se mi nechce jej podporovat, ale Tesla je prostě moderní auto tak jak si já představuju, že má auto fungovat.
Nemá konkurenci, možná ve vyšších cenových hladinách.

Nebo které elektroauto bych měl ještě vyzkoušet abych si udělal názor na dobře udělané elektroauto jiné než Tesla?
Tady kde teď jsem nabízí ještě forda MUSTANG MACH E, nebo VW ID5 (ale vw už mi asi stačilo :lol: ).
Měli tu ještě nějaký Lexus, ale ten už v nabídce nevidím, asi je půjčený.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4062
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Josef » stř 20. pro 2023 13:13:55

Já jsem měl půjčené všechny modely Tesla, ale nepředstavuji si, že by takto mělo auto fungovat, každý máme na to jiný názor.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
Everis
Příspěvky: 15
Registrován: stř 06. pro 2023 17:39:44

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Everis » stř 20. pro 2023 13:29:45

Tak samozřejmě, že každý máme jinou představu.
Co ti na tesle nevyhovuje?
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4062
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Josef » stř 20. pro 2023 14:01:07

Když pominu opravdu ošklivý vnitřní design, což je subjektivní, například veškeré ovládání na displeji. Stěrače v automatickém režimu opravdu fungují špatně, několikrát auto bezdůvodně brzdilo a když jsem několikrát nedržel do výzvy volant, tak se nakonec "auto pilot" zcela vypnul, až do dalšího vypnutí auta.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
Everis
Příspěvky: 15
Registrován: stř 06. pro 2023 17:39:44

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Everis » stř 20. pro 2023 14:41:26

Okej, ale to mi přijde celkem jako marginálie.
Asi je to i tím, že já chci jít do Tesly z v podstatě šrotu, takže cokoliv je pro mě zlepšení :)
Možná mě tyhle marginálie taky začnou štvát, ale nemyslím si že to stačí oproti všemu ostatnímu.
Ale už teď vím že třeba VW by mě štval mnohem mnohem víc.
Marek71
Příspěvky: 828
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Marek71 » stř 20. pro 2023 15:52:45

Dle vyjádření jednoho majitele Tesly X, ty asistenty obecně moc dobře nefungují, ať už jsou to aut. stěrače, dálková světla (nemluvě o tom, že Tesla snad ani nenabízí matrix LED?), adaptivní tempomat a pod. Na to přepínání dálkových světel jsem viděl video od Bjorna N. a to bylo skoro jako kdyby to přepínal náhodně S.Wonder.

A nové verze už tuším (ale nejsem si jistý) ani nemají klasické páčky na ovládání blinkru? To je tak zažitý a automatický úkon, že nevím, jak bych si zvykal na mačkání tlačítka. Možná někdo, kdo řízení začíná, ale po milionu odjetých km už bych to asi nedal :-) Proč to ostatní dělají klasicky?
Uživatelský avatar
Everis
Příspěvky: 15
Registrován: stř 06. pro 2023 17:39:44

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Everis » stř 20. pro 2023 16:09:24

Zrovna těch blinkrů se bojím, respektive bojím se jich na kruháčích.
V lednu půjdu vyzkoušet, ale prý se to dá v pohodě.
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1076
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Citigo e IV » stř 20. pro 2023 18:43:56

Měl jsem novu trojku půjčenou a blinkry jsou v pohodě, naopak je to pěkně po ruce a člověk nemusí šátrat rukou za volantem. Kruháčeta taky jdou při první jízdě jsem jen u jednoho dal místo blikru hlasový povel :D . Když bych nemusel přesedat do obyčejnýho auta, tak bych je asi chtěl.
Horší je řazení na obrazovce když se člověk na 3x otáčí, tak je opruz pořád natahovat ruku na obrazovku, měli by to také dát na volant.
Tesla Y SR 2023
RENAULT KANGOO VAN E-TECH EL EV45 22kW Open Sesame by Renault
Marek71
Příspěvky: 828
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Marek71 » stř 20. pro 2023 19:25:43

Nejlepší způsob řazení, co se týče ergonomie, je klasický volič PRND, buď mechanický nebo i takový ten malý "klitoris", jak teď někdo dává. Případně pod volantem. Zkusil jsem Tucson s tlačítky a není to ono, ovládání na displeji mi přijde už úplně mimo. Ale když to uživatelům nevadí...

Ovládání blinkru je tak nějak automatické, levá ruka už ten pohyb dělá sama :-)

Naštěstí, ostatní výrobci ctí klasiku a ergonomii.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4062
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Josef » čtv 21. pro 2023 9:36:21

Everis píše:Okej, ale to mi přijde celkem jako marginálie.
Asi je to i tím, že já chci jít do Tesly z v podstatě šrotu, takže cokoliv je pro mě zlepšení :)
Možná mě tyhle marginálie taky začnou štvát, ale nemyslím si že to stačí oproti všemu ostatnímu.
Ale už teď vím že třeba VW by mě štval mnohem mnohem víc.


Vám přijde marginálie, když auto znenadání na dálnici ve 130 km/h zabrzdí?
Audi Q4 Sportback e-tron 50
xdenser
Příspěvky: 317
Registrován: sob 08. led 2022 18:06:00

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod xdenser » čtv 21. pro 2023 9:51:18

Ale to dělá i VW. To jsou chyby v mapách. S Teslou jsem to ještě nezažil s ID.3 myslím druhý den od koupě. U ID.3 to dělalo vždy na stejném místě a už to konkrétní místo opravily. Takze je to marginalni.
Naposledy upravil(a) xdenser dne čtv 21. pro 2023 10:00:37, celkem upraveno 1 x.
ID.3 1st Plus, 58kWh (2020); TMY RWD MiG (2023)
Uživatelský avatar
Everis
Příspěvky: 15
Registrován: stř 06. pro 2023 17:39:44

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Everis » čtv 21. pro 2023 9:52:26

Josef píše:Vám přijde marginálie, když auto znenadání na dálnici ve 130 km/h zabrzdí?

Hej asi jo, protože jsem to nezažil a za druhé nejsem ani moc zvyklý tyhle asistenty používat.
Ohledně toho brždění jsem slyšel všechno možné, že to dělá problémy, tak že bez problémů, nebo že to udělá jednou za uherský rok.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4062
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Nabíjení půjčeného auta v Portugalsku WTF??

Příspěvekod Josef » čtv 21. pro 2023 9:57:26

Já měl TMY půjčené necelý den a udělalo mi to dvakrát. Pokud nebudete používat běžný adaptivní tempomat s udržováním v pruzích, tak to dělat nebude.
Audi Q4 Sportback e-tron 50