Cesta Praha-Linz-Praha Renaultem Fluence Z.E.

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
e-Kája
Příspěvky: 704
Registrován: stř 01. srp 2018 12:06:03
Bydliště: Praha

Cesta Praha-Linz-Praha Renaultem Fluence Z.E.

Příspěvekod e-Kája » čtv 07. zář 2023 17:50:10

Na přelomu července a srpna jsem absolvoval se svým Renaultem Fluence Z.E. 670km dlouhý výlet z Prahy do Linze a zpět a tak bych se rád podělil o několik zajímavých okamžiků na cestě.

Plán byl následující: vyrazit v pátek z Prahy směr Strakonice a dojet do Starova u Volyně, kde se měl následující den v sobotu konat sraz majitelů elektromobilu Renault Fluence Z.E. (o této akci pojednám v samostatném tématu). Po této akci bylo v plánu v něděli vyrazit z Volyně okolo Lipna do Linze, kde jsem měl domluveno zakoupení a vyzvednutí bočních kufrů a originál klíčů k elektromotorce Brammo Enertia+, kterou jsem loni na podzim zakoupil na náhradní díly. No a nakonec bylo v plánu vrátit se během neděle nebo pondělka zpět do Prahy.

Takže jsem vyrazil v pátek dopoledne asi mezi 9-10 hodinou z domova. První zastávka byla asi po 63 ujetých km na nabíjecí stanici ČEZ, která se nachází u čerpací stanice Benzina Dlouhá Lhota na dálnici D4, těsně před odbočkou na Příbram. Zde jsem nabíjel o něco déle, než jsem původně zamýšlel, protože jsem řešil poměrně dlouhý telefonát. Asi po dvou hodinách nabíjení jsem nepokračoval směr Strakonice, ale rozhodl jsem se poobědvat na tátově zahrádce ve vesnici Obecnice, poblíž Příbrami. Takže jsem ujel dalších asi 13km, zaparkoval auto před zahradou, zapojil ho do obyčejné zásuvky a mazitím jsem se najedl a popovídal si se strejdou, který bydlí ve stejné vesnici. Asi v jednu hodinu odpoledne jsem se sbalil a další zastávkou na trase byla vesnice Pacelice u Blatné. Zde bydlí můj kamarád, který v minulosti také vlastnil několik Renaultů Fluence Z.E.. Urazil jsem tedy po okreskách dalších asi 53km, popovídal jsem si s kamarádem, trochu přidobil auto, povozil jsem se na jeho vytuněném čínském elektroskútru s akublokem Kia EV6 položeném na podlážce a asi po hodině jsem vyrazil na další část páteční cesty. Příští zastávka byla asi po 12km v obci Osek poblíž Strakonic, kde bydlí prozměnu kamarád, který vlastní elektroskútr Govecs GO 3.4 a elektromobil Škoda Citigo-e. Zdej jsme asi hodinu pokecali, svezl jsem se na jeho elektroskutru, vyzkoušeli jsme nabíjení mého auta z jeho zásuvky v garáži a asi po hodině jsem vyrazil dál. Možná bych dorazil do cíle své páteční cesty bez dalšího nabíjení, ale kamarád mě varoval, že ze Strakonic do Volyně a Starova je to pak hodně do kopce, takže jsem se pro jistotu po asi 11km zastavil na nabíjecí stanici ČEZ u Kauflandu ve Strakonicích. Zde jsem nabíjel asi hodinu, mezitím jsem nakoupil a trochu povečeřel. Poté jsem ujel dalších asi 26km a konečně jsem asi v 8 hodin večer dorazil ke kamarádovi ve Starově u Volyně. A ještě že jsem se přidobil ve Strakonicích, závěrečný kopec ze Zechovic do Starova vycucal baterku opravdu hodně. Zaparkoval jsem tedy auto u kamaráda na dvoře vedle jeho tmavě modrého Fluence Z.E. dal jsem ho nabíjet, kamarád mě ubytoval a povečeřeli jsme. Celkem jsem za pátek ujel asi 178km a zvládl jsem to ze zastávkami zhruba za 10h.

Následující den v sobotu se konal výše zmíněný sraz majitelů Renault Fluence Z.E., kterého se zúčastnili čtyři elektromobily Renault a jeden elektromobil ????? Podrobnosti o srazu napíšu v samostatném příspěvku.

Ze soboty na neděli jsem ještě přespal u kamaráda ve Starově a v neděli po snídani jsem asi okolo 10h vyrazil směr Linz. První zastávka byla po půl hodině a 28 ujetých km na nabíjecí stanici ČEZ u Kauflandu v Prachaticích. Asi po půl hodině nákupu v Kauflandu jsem pokračoval dál a přes Volary jsem po 45 minutách a 46 ujetých kilometrech zastavil u nabíjecí stanice ČEZ, která se nachází u autobusového nádraží v Černé v Pošumaví. Zde jsem ocenil to, že poblíž nabíječky se nacházejí veřejné záchodky, což snad kromě Kauflandů nebývá úplně zvykem. Zde jsem nabíjel asi dvě hodiny, které jsem využil jednak pro občerstvení a také pro procházku po nedaleké pláži přehrady Lipno, kde jsme byli kdysi na dovolené. Po nabití auta jsem pokračoval dál a další zastávka byla už po 28km u nabíjecího sloupku E.ON ve Vyšším Brodě. Zde jsem zastavil proto, jelikož je to poslední nabíječka před hranicemi s Rakouskem směr Linz, takže jsem se chtěl nabít pokud možno do plna, zároveň jsem měl první příležitost vyzkoušet nabíjení pomocí kartičky E.Onu, kterou mi zapůjčil kamarád, jeden z účastníků srazu Renault Fluence Z.E. A jak jsem byl informován a ověřoval si to v aplikaci E.ON Drive, právě v Rakousku by se v Linzi mělo nacházet několik nabíjecích stanic, které jsou přes roaming spustitelné pomocí výše uvedené kartičky. Tak jsem se v klidu nabil a asi ve 4 hodiny odpoledne jsem vyrazil do Rakouska. Asi po hodině jízdy a 59 ujetých kilometrech jsem dorazil do obce Hörsching poblíž Linze, kde jsem był domluvený s prodejcem na předání kufrů a klíčů od Brammo Enertia+. Vše proběhlo v pořádku, až na to, že jsem chvíli hledal dům prodejce. Na Google mapách i na české mapě to totiž měla být podle fotek bytovka, ve skutečnosti to však byl řadový domek hned vedle, v mapách stále pozemek zobrazený jako pole:) No nic, hlavně že jsem to našel, prodejce mi prodal za rozumnou cenu kufry a klíče od zapalování z jeho elektromotorky, která se nyní nachází v rozkladu na díly v mé garáži, občerstvil jsem se sklenicí limonády, došel jsem si na WC, byla mi doporučena další veřejná nabíječka poblíž a asi po půl hodině jsem se tedy spokojeně vydal hledat nejbližší nabíjecí bod.

to be continued ...
Ovaobike MCR-M (od 4/2024)
Victory Empulse TT (od 10/2020)
Renault Fluence Z.E. (od 12/2018)
Peugeot E-Vivacity (od 9/2018)
Brammo Enertia Plus (od 4/2018)
Emax 110S (od 6/2016 do 8/2018)