KONA - pomocná 12V baterie

Moderátor: Josef

Apofis74
Příspěvky: 169
Registrován: ned 30. srp 2020 20:14:13

Re: KONA - pomocná 12V baterie

Příspěvekod Apofis74 » pon 02. led 2023 19:45:03

Josef píše:Pokud hlásí že je slabá, tak to chce vyměnit, jinak se lehce může stát, že vás to někde nechá v mrazech na cestě. Zase taková spousta peněz to není.


Však píšu že mě to servis dá v rámci záruky
Uživatelský avatar
juanv
Příspěvky: 10
Registrován: pon 12. dub 2021 8:43:38

Re: KONA - pomocná 12V baterie

Příspěvekod juanv » sob 06. led 2024 18:34:01

Ahoj, hledám pomoc: Přes noc se (bez varování v BlueLinku) rozloučila 12V baterie (stáří auta něco přes 3 roky). Vyměnil jsem za novou. Auto si spoustu věcí pamatovalo, ale překvapivě spoustu věcí zapomnělo a musel jsem znovu nastavit. Co ale nejsem schopen vyřešit je, že si teď auto (Kona 2020) nepamatuje stupeň rekuperace. Vždy je po nastartování Level 1. Ano, není problém dvakrát pádlem cvaknout na trojku, ale předtím si to pamatovala - v nastavení jsem to nikde nenašel. Nevíte někdo kde to má nastavení?

PS: Výpadek baterie měl i překvapivé pozitivum: Asi před měsícem mi přestal fungovat mikrofon rádia/hands free. Už jsem se připravoval, že vyrazím do servisu a po výpadku zase vše funguje. :-)
Kona Style (2020, DE, 64kWh)
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1877
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: KONA - pomocná 12V baterie

Příspěvekod Lama » sob 06. led 2024 20:21:26

juanv píše:Ahoj, hledám pomoc: Přes noc se (bez varování v BlueLinku) rozloučila 12V baterie (stáří auta něco přes 3 roky). Vyměnil jsem za novou. Auto si spoustu věcí pamatovalo, ale překvapivě spoustu věcí zapomnělo a musel jsem znovu nastavit. Co ale nejsem schopen vyřešit je, že si teď auto (Kona 2020) nepamatuje stupeň rekuperace. Vždy je po nastartování Level 1. Ano, není problém dvakrát pádlem cvaknout na trojku, ale předtím si to pamatovala - v nastavení jsem to nikde nenašel. Nevíte někdo kde to má nastavení?

PS: Výpadek baterie měl i překvapivé pozitivum: Asi před měsícem mi přestal fungovat mikrofon rádia/hands free. Už jsem se připravoval, že vyrazím do servisu a po výpadku zase vše funguje. :-)

To nastavení stupně rekuperace je na velké obrazovce v jízdních režimech, kde si nastavujete i další věci pro každý režim (EKO, NORMAL, SPORT).
Ta 12V baterka mohla být v pořádku (ta za to asi nemohla). "jarsou" tady popisoval, jak se mu to stalo několikrát a pak i s novou baterkou. Problém není v baterce...
PS: S mikrofonem byl problém po předposlední aktualizaci. Po poslední aktualizaci problém zmizel.
Odpojení 12V baterie provede tvrdý reset. Já ho musel udělat jako poslední možnost (byl jsem na telefonu s technikem servisu, kde mi dělali aktualizaci software a nešla mi štelovat hlasitost rádia a rádio hrálo i po vypnutí auta. Reset pomohl.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4052
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: KONA - pomocná 12V baterie

Příspěvekod Josef » sob 06. led 2024 20:42:28

juanv píše:Ahoj, hledám pomoc: Přes noc se (bez varování v BlueLinku) rozloučila 12V baterie (stáří auta něco přes 3 roky). Vyměnil jsem za novou. Auto si spoustu věcí pamatovalo, ale překvapivě spoustu věcí zapomnělo a musel jsem znovu nastavit. Co ale nejsem schopen vyřešit je, že si teď auto (Kona 2020) nepamatuje stupeň rekuperace. Vždy je po nastartování Level 1.


Přesně takto jsem to měl v Niro, tedy po nastartování vždy 1 a musel jsem vždy nastavit znovu.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1877
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: KONA - pomocná 12V baterie

Příspěvekod Lama » ned 07. led 2024 9:43:31

Josef píše:
juanv píše:Ahoj, hledám pomoc: Přes noc se (bez varování v BlueLinku) rozloučila 12V baterie (stáří auta něco přes 3 roky). Vyměnil jsem za novou. Auto si spoustu věcí pamatovalo, ale překvapivě spoustu věcí zapomnělo a musel jsem znovu nastavit. Co ale nejsem schopen vyřešit je, že si teď auto (Kona 2020) nepamatuje stupeň rekuperace. Vždy je po nastartování Level 1.


Přesně takto jsem to měl v Niro, tedy po nastartování vždy 1 a musel jsem vždy nastavit znovu.

Jako že Niro nemá možnost volby v nastavení? To se mi nechce věřit.
Mě štvalo, že po každém nastartování Kony tam byla trojka. Tak jsem si vše přenastavil na jedničku (ideální by byla nula), aby když přepnu jízdní režim se auto chovalo stejně. Kona má možnost nastavení v podmenu na velké obrazovce. Bylo by divné, kdyby to Niro nemělo. Natavuje se tam i režim klimatizace pro každý z jízdních režimů. Kona má také možnost automatiské rekuperace, která se zapíná (vypíná) v menu pod volantem. Pokud je zde zapnutá automatická, nechá se přidržením pravého pádla přepnout do ručního režimu a naopak. To neustále přepínání před jízdou mi otravovalo, takže jsem automat vypnul. Automat rekuperoval tam kde já jsem nechtěl a spotřeba byla lehce větší. Jezdím na spotřebu a ta je nejlepší, když se minimálně rekuperuje.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Uživatelský avatar
juanv
Příspěvky: 10
Registrován: pon 12. dub 2021 8:43:38

Re: KONA - pomocná 12V baterie

Příspěvekod juanv » ned 07. led 2024 10:46:01

Díky za tip - menu nalezeno a rekuperace nastavena zpět na úroveň 3 - evidentně jsem do tohoto menu na velké obrazovce nikdy nezabrousil.

Trošku jste mě vyděsili, že se chcíplá baterka může (i s novou baterkou) opakovat. Asi si na její stav budu muset dávat větší pozor. U spalováku u baráku (jezdí krátké trasy) jí občas v zimě připojím na externí nabíječku.
Kona Style (2020, DE, 64kWh)
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4052
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: KONA - pomocná 12V baterie

Příspěvekod Josef » ned 07. led 2024 11:16:54

Lama píše:Jako že Niro nemá možnost volby v nastavení? To se mi nechce věřit.


Nemá možnost nastavení 0. Já jsem nechtěl žádnou rekuperaci. Po nastartování jsem musel vždy zvolit pádlem 0, standardně byla 1. Ano dá se nastavit i 3 v menu.

Naštěstí u Audi je standardně rekuperace vypnutá, auto plachtí a pádlem se dá nastavit 1-3 úroveň.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
jarsou
Příspěvky: 358
Registrován: ned 09. srp 2020 5:53:45

Re: KONA - pomocná 12V baterie

Příspěvekod jarsou » ned 07. led 2024 16:50:42

juanv píše:Díky za tip - menu nalezeno a rekuperace nastavena zpět na úroveň 3 - evidentně jsem do tohoto menu na velké obrazovce nikdy nezabrousil.

Trošku jste mě vyděsili, že se chcíplá baterka může (i s novou baterkou) opakovat. Asi si na její stav budu muset dávat větší pozor. U spalováku u baráku (jezdí krátké trasy) jí občas v zimě připojím na externí nabíječku.


Já mám Konu z ledna 2020 ještě Koreánce. Problém s prázdnou 12 V baterkou jsem zažil již aspoň pětkrát. Někdy to byl nedovřený kufr, jindy nejspíš špatný kontakt nabíječky, kdy nechávám zapojený kabel a dálkově spouštím dobíjení. První baterka šla k ledu a tu mi v rámci záruky vyměnili v servisu. Ta druhá i přes vybití asi 2x stále funguje. Normálně se baterka pravidelně dobíjí asi po 4 hodinách z velké baterie. Hlavu si s tím již nelámu. Vozím v kufru startovací kit z Lidlu

https://www.lidl.cz/p/ultimate-speed-st ... U2EALw_wcB

ten auto nastartuje a pak se 12 V baterie začne dobíjet. Prostě mají někde v programu chybu...
Kona Electric 64 kWh, výroba 01/2020 Korea, v plné palbě...