Kona servis

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Kona servis

Příspěvekod Lama » úte 26. črc 2022 7:40:38

MilanDka píše:Dobrý den.
Vzhledem k tomu, že mám objednanou Konu 64kW mám dotaz: Jak se servis Hyundai tváří na vlastní chladící kapalinu, která se mění po 30tis km? Při objednávce auta jsem se ptal na ceny servisu. Bylo mě řečeno cca 3000.- na 15tiskm a asi 8000.- na 30tis km což mě osobně přijde opravdu hodně i vzhledem k tomu, že se navíc dělá jen ta chladící kapalina.
Je vhodná např. tato: ODKAZ?
Děkuji za případné reakce.

Vlastní kapalina? Na to zapomeňte, že si tam dáte něco vlastního a navíc ještě kapalinu. Jde o speciální kapalinu, která musí být nevodivá, jelikož je nejenom v chladiči, ale hlavně kolem baterek. Důležité je, co budete mít předepsáno při každé garančce. Podle toho musí servis postupovat, aby jste měl záruku. Já už mám za sebou tři garance a kapalinu mám stále původní. Nemám předepsánu žádnou výměnu, pouze kontroly.
Asi došlo k nedorozumění a odpověď byla na brzdovou kapalinu, která se mění po 30tis.km.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Kona servis

Příspěvekod Josef » úte 26. črc 2022 9:51:44

Je otázka jakou kapalinu vlastně používají v Koně. Původně se používala v Koně i eNiru vodiva kapalina. Pak začali používat pouze v eNiro nevodivou a drahou chladící kapalinu s výměnou po 45000 km. Bylo by logické, že po nějaké dobré přijdou s touto kapalinou i do Kony, kde měli začít používat stejné baterie od SK Inovation.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Raven
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 05. říj 2017 11:03:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kona servis

Příspěvekod Raven » čtv 11. srp 2022 14:03:43

Dnes 2. servis u Hyundai Pardubice - Dražkovice za 5219,-
Hyundai Kona 64 kWh
Marek71
Příspěvky: 815
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Kona servis

Příspěvekod Marek71 » čtv 11. srp 2022 17:15:11

Za co taková cena?
Raven
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 05. říj 2017 11:03:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kona servis

Příspěvekod Raven » čtv 11. srp 2022 17:22:14

Výměna brzdové kapaliny a pylového filtru, kontrola klimatizace a karoserie + umytí, aktualizace map :shock:
Hyundai Kona 64 kWh
eHonza
Příspěvky: 72
Registrován: stř 16. pro 2015 6:29:09

Re: Kona servis

Příspěvekod eHonza » pon 15. srp 2022 0:56:21

Já jsem 4.8. absolvoval servisku po 60.000 km v Auto In Pardubice. Kontrola baterky, výměna pylového filtru, kontrola a desinfekce klimatizace, prohlídka karoserie, aktualizace map - klasika. Cena s DPH 3783 Kč. I když je v manuálu mé Czech edition při 60.000 km předepsaná výměna chladicí kapaliny baterky, tak ji nakonec neměnili. Zkontrolovali její stav, všechny parametry byly OK, tak mi technik řekl, že pokud na výměně budu trvat, tak že mi ji vymění, ale že to není nutné, že je fakt OK. Tak jsem samozřejmě na výměně netrval.

Přestože předešlou servisku při 45.000 km jsem absolvoval v dubnu, tak byla k dispozici nová aktualizace map a SW, zřejmě asi někde přibylo pár kruháků, tak dělali aktualizaci. A jako obvykle, po aktualizaci map a SW jsem s obavami čekal, co zase soudruzi vývojáři "vymysleli", resp. dojeb***. A opět "nezklamali". ;)
Už jsem se smířil s tím, že obrazovka už nikdy nebude rozdělena na 3 části - tedy s výjimkou navigace v blízkosti křižovatky. Už jsem se smířil s tím, že pod tlačítkem Hvězdička budu mít jen jednu navolenou obrazovku (u mě Android Auto) - místo menu, které šlo předtím - viz http://elektroforum.cz/viewtopic.php?f=42&t=944&p=16658#p16658.
Už se jim možná doneslo to, co jsem kritizoval v příspěvku http://elektroforum.cz/viewtopic.php?f=42&t=944&p=16717#p16717, tedy zobrazení parametrů ventilace jako rozmazaný tmavý obraz palubní desky na tmavém pozadí. Po poslední aktualizaci SW se na pomocné obrazovce zobrazuje i nadále trochu méně rozmazaný tmavý obraz palubní desky na tmavém pozadí, ale dole pod ním přibyly bílé ikonky, které byly kdysi v černém záhlaví displeje - volba výdechů, nastavená teplota, otáčky ventilátoru, uzavřený okruh, Auto, Driver only atd. Za to díky a palec nahoru.

Jenže opět se jim bohužel podařilo "vylít s vaničkou i dítě". Úplně zprasili přístup na obrazovku Spotřeba elektřiny (ikona Domeček - EV - Informace o elektřině - Informace o elektřině - Spotřeba elektřiny). Už dříve jsem si zvykl na to, že když nabíjím a zkusím jít na tuto obrazovku, tak mi systém řekne, že informace bude dostupná až po zapnutí auta (což během nabíjení samozřejmě nejde). Sice mě to štvalo, protože je to asi jediný nebo jeden z mála stavů, kdy se něco může objevit v položce Péče o baterii (nahřívání baterky během nabíjení), ale nějak jsem si na to zvykl a neřešil jsem to. Jenže po poslední aktualizaci, při pokusu jít na obrazovku Spotřeba elektřiny, a to během jízdy (bylo dost horko a chtěl jsem se podívat, kolik "žere" klimatizace) se mi zobrazila hláška, že informace bude dostupná až po zapnutí auta. A to mě teda fakt dorazilo. Jako během jízdy auto zapnuté není nebo co??? Odolal jsem počátečnímu pokušení vrátit se do servisu, protože mi došlo, že je to vlastnost SW a že s tím v servisu nic neudělají. Ještě mě napadlo, jestli se to nezmění po vypnutí a zapnutí auta - bohužel pořád stejně špatně. Druhý den se mi ovšem po zapnutí auta obrazovka Spotřeba elektřiny ukázala. A pak zase ne, a pak občas ano a pak zase ne...

Postupně jsem metodou pokusů a omylů přišel na toto.
Obrazovka Spotřeba elektřiny se zobrazí:
- po zapnutí auta, pokud nedělám nic s ventilací/klimatizací
- po zapnutí auta, pokud změním nastavenou teplotu, otáčky ventilátoru, přepnu výdechy ventilace, uzavřený okruh on/off, Driver only on/off

Obrazovka Spotřeba elektřiny se nezobrazí a na displeji se objeví hláška, že informace bude dostupná až po zapnutí auta:
- pokud zapnu nebo vypnu topení nebo klimatizaci
- pokud přepnu výdechy ventilace na nohy+sklo a nastavená teplota je vyšší než okolní, což automaticky zapne topení (právě díky tomu se mi dlouho nedařilo přijít na to, proč to při přepnutí výdechů jednou jde a jindy ne - než jsem si všiml, že při přepnutí na nohy+sklo se mi automaticky zapne topení)
Po každém z těchto přepnutí jsem samozřejmě musel vypnout a zapnout auto, takže to byl docela mazec.

Proč to vlastně všechno píšu?
Kdy já se vlastně potřebuji podívat na nějaký z údajů na obrazovce Spotřeba elektřiny:
- výkon motoru je dán požadovanou rychlostí, sklonem cesty, větrem, zátěží auta atd. - prostě potřebuji jet za nějakých podmínek, které neovlivním, tak jedu a tomu odpovídá aktuální výkon motoru - nemá smysl sledovat, navíc je graficky zobrazen v "kapličce" pod volantem
- spotřeba palubních systémů je cca 0.3-0.4kW - nemá smysl sledovat
- péče o baterii - tam během jízdy stejně nikdy nic není - nemá smysl sledovat
Maximálně se tedy můžu podívat na poměr jednotlivých spotřeb a to je všechno.
Co tedy na obrazovce Spotřeba elektřiny vlastně potřebuji sledovat? Přece především výkon topení nebo klimatizace, což je parametr, který má smysl aktivně ovlivňovat. Jasně, někdo klidně může namítnout, že u baterky 64kWh nemusí hrát zas tak zásadní roli, jestli topení jede s výkonem 1,5kW nebo 0.5kW, ale i tak velká baterka se při jízdě na hranici dojezdu dá vybít (už jsem dojel na nabíječku s méně než 3%) a tam potom hraje roli doslova každá Watthodinka.

Jenže jak můžu sledovat výkon topení nebo klimatizace obrazovce Spotřeba elektřiny, když po každém zapnutí nebo vypnutí topení nebo klimatizace se mi přístup na obrazovku Spotřeba elektřiny zablokuje a auto mi řekne, že mi to zobrazí, až je zapnu???

Toto vývojáři SW totálně zprasili. Prostě jak to říkal technik: "Oni vždycky něco opraví nebo přidají... a odeberou něco, co fungovalo." A tady toto vývojáři SW totálně, ale opravdu totálně pohnojili. Proboha, to je takový problém, sednout si po dokončení nějaké další verze SW a otestovat to? Ať už sami nebo přes nějaké beta testery? Asi to problém je.
Takže snad při příští aktualizaci... :shock: :? :oops: :idea:

PS: Omlouvám se, pokud už to někdo z vás popisoval v nějakém jiném vlákně. ;)
e-Kona 64kWh Czech edition 2020, 114.000 km
Uživatelský avatar
jarsou
Příspěvky: 352
Registrován: ned 09. srp 2020 5:53:45

Re: Kona servis

Příspěvekod jarsou » pon 15. srp 2022 7:13:25

Hyundai již před měsícem zveřejnil novou aktualizaci pro Konu, kde je tato chyba odstraněna. V servisu to nejspíš nezaznamenali a používají tu minulou. Aktualizaci si můžeš též stáhnout a nainstalovat sám. To jsme v diskuzi již řešili.
Kona Electric 64 kWh, výroba 01/2020 Korea, v plné palbě...
Apofis74
Příspěvky: 169
Registrován: ned 30. srp 2020 20:14:13

Re: Kona servis

Příspěvekod Apofis74 » pon 15. srp 2022 15:08:34

[quote="eHonza"]Já jsem 4.8. absolvoval servisku po 60.000 km v Auto In Pardubice. Kontrola baterky, výměna pylového filtru, kontrola a desinfekce klimatizace, prohlídka karoserie, aktualizace map - klasika. Cena s DPH 3783 Kč. I když je v manuálu mé Czech edition při 60.000 km předepsaná výměna chladicí kapaliny baterky, tak ji nakonec neměnili. Zkontrolovali její stav, všechny parametry byly OK, tak mi technik řekl, že pokud na výměně budu trvat, tak že mi ji vymění, ale že to není nutné, že je fakt OK. Tak jsem samozřejmě na výměně netrval.




Stačilo si přečíst Auto In Pardubice a bylo jasné o čem bude řeč.
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Kona servis

Příspěvekod Lama » pon 15. srp 2022 18:04:07

eHonza píše:......I když je v manuálu mé Czech edition při 60.000 km předepsaná výměna chladicí kapaliny baterky, tak ji nakonec neměnili. Zkontrolovali její stav, všechny parametry byly OK, tak mi technik řekl, že pokud na výměně budu trvat, tak že mi ji vymění, ale že to není nutné, že je fakt OK. Tak jsem samozřejmě na výměně netrval.

Můžete sem prosím dát obrázek, kde máte předepsanou tu výměnu kapaliny? Nevěřím, že by jste měl předepsáno "R" (výměna), když já mám "I" (kontrola a v případě potřeby výměna).
"R" mám pouze co 2 roky u brzdové kapaliny.
Přílohy
Plán údržby.jpg
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
eHonza
Příspěvky: 72
Registrován: stř 16. pro 2015 6:29:09

Re: Kona servis

Příspěvekod eHonza » pon 15. srp 2022 22:57:43

Lama píše:Můžete sem prosím dát obrázek, kde máte předepsanou tu výměnu kapaliny? Nevěřím, že by jste měl předepsáno "R" (výměna), když já mám "I" (kontrola a v případě potřeby výměna).
"R" mám pouze co 2 roky u brzdové kapaliny.

Takhle to mám v manuálu já. U chladící kapaliny při 60.000 km mám skutečně "R".
Jestli to náhodou nebude tím, že mám Czech edition.

20220815_224430.jpg
e-Kona 64kWh Czech edition 2020, 114.000 km
eHonza
Příspěvky: 72
Registrován: stř 16. pro 2015 6:29:09

Re: Kona servis

Příspěvekod eHonza » pon 15. srp 2022 23:04:13

jarsou píše:Hyundai již před měsícem zveřejnil novou aktualizaci pro Konu, kde je tato chyba odstraněna. V servisu to nejspíš nezaznamenali a používají tu minulou. Aktualizaci si můžeš též stáhnout a nainstalovat sám. To jsme v diskuzi již řešili.

Poslal jsem už včera dotaz na Hyundai CZ. Chtěli po mně poslat fotku verze SW - viz níže.
Jestli mi odpoví, že mám navštívit servis, tak už si to vážně asi aktualizuji sám. Dosud jsem to nedělal právě kvůli obavě, co za "inovace" tam zase "vymyslí".

20220815_221619.jpg
e-Kona 64kWh Czech edition 2020, 114.000 km
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Kona servis

Příspěvekod Lama » úte 16. srp 2022 7:30:41

eHonza píše:Poslal jsem už včera dotaz na Hyundai CZ. Chtěli po mně poslat fotku verze SW - viz níže.

Poslední SW Version ....220713 (tedy z 13.07.2022)
Vy máte z 23.06.2022
https://update.hyundai.com/EU/E1/updateNoticeView/623#
https://update.hyundai.com/EU/E1/updateNoticeView/623/pop2
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Kona servis

Příspěvekod Lama » úte 16. srp 2022 7:37:17

eHonza píše:...U chladící kapaliny při 60.000 km mám skutečně "R".
Jestli to náhodou nebude tím, že mám Czech edition.

Já mám také nošovickou, ale Premium 2020.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Smokie1981
Příspěvky: 9
Registrován: úte 15. pro 2020 23:42:38

Re: Kona servis

Příspěvekod Smokie1981 » ned 28. srp 2022 16:52:53

Info pro všechny, kdo tu řešili, zda jejich Kona spadá do svolávačky na výměnu baterií. - ozvěte se mi na soukromou zprávu zde v chatu. Mám nejaké info, ne zcela veřejné. Protože jsem tu také přispíval, mám pocit, že to hodně řešil uživatel Jarsou. Psal jsem Vám soukromou zprávu, vidím ji ale stále jako nepřečtenoul, přestože tu aktivně přispívate. Mrkněte na to a ozvěte se, upozornění je vpravo úplně nahoře stránky "obálka s tečkou. "
Snad se dobrá věc podaří.
Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 30. črc 2020 9:38:36

Re: Kona servis

Příspěvekod Miro » pon 29. srp 2022 13:28:09

Ahoj kolegové, viděl jsem tady v minulosti řadu zajímavých zobrazení z Car scanneru. Tak jsem si koupil OBD router ELM327, stáhnul free verzi Car scanneru a po instalaci jsem v něm nic neměnil. Podařilo se spárovat zařízení s telefonem a v programu po spuštění proběhnou přihlašovací protokoly a hlásí : aplikace ELM - připojeno, jednotka ECU připojeno . Nicméně na obrazovkách se žádná data neobjevují. Vím,že takhle na dálku je to obtížné, ale nenapadá vás, kde by ještě mohl být problé. Zkoušel jsem různé kombinace, výsledek žádný.
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Kona servis

Příspěvekod Lama » pon 29. srp 2022 16:19:40

Miro píše:Ahoj kolegové, viděl jsem tady v minulosti řadu zajímavých zobrazení z Car scanneru. Tak jsem si koupil OBD router ELM327, stáhnul free verzi Car scanneru a po instalaci jsem v něm nic neměnil. Podařilo se spárovat zařízení s telefonem a v programu po spuštění proběhnou přihlašovací protokoly a hlásí : aplikace ELM - připojeno, jednotka ECU připojeno . Nicméně na obrazovkách se žádná data neobjevují. Vím,že takhle na dálku je to obtížné, ale nenapadá vás, kde by ještě mohl být problé. Zkoušel jsem různé kombinace, výsledek žádný.

Zadal jste v nastavení správně své auto? Když tak je tu "Jarsou", který s Car_scannerem hodně pracoval, tak ho zkuste oslovit. Já používám Torque, kdyby jste si náhodou instaloval a chtěl poradit s ním.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
eHonza
Příspěvky: 72
Registrován: stř 16. pro 2015 6:29:09

Re: Kona servis

Příspěvekod eHonza » úte 30. srp 2022 12:06:25

Miro píše:Ahoj kolegové, viděl jsem tady v minulosti řadu zajímavých zobrazení z Car scanneru. Tak jsem si koupil OBD router ELM327, stáhnul free verzi Car scanneru a po instalaci jsem v něm nic neměnil. Podařilo se spárovat zařízení s telefonem a v programu po spuštění proběhnou přihlašovací protokoly a hlásí : aplikace ELM - připojeno, jednotka ECU připojeno . Nicméně na obrazovkách se žádná data neobjevují. Vím,že takhle na dálku je to obtížné, ale nenapadá vás, kde by ještě mohl být problé. Zkoušel jsem různé kombinace, výsledek žádný.

Nepíšete, jaký máte ELM327, jestli s připojením přes Bluetooth, nebo přes wi-fi.
Já mám wi-fi verzi a tam to byl ze začátku trochu opruz... než jsem přišel, jak na to.
Appka sama při připojování píše, že na některých telefonech je třeba vypnout mobilní data. U mého telefonu mobilní data vypínat nemusím, protože wi-fi si je vlastně vypne sama. Přesto jsem docela bojoval s tím, že se mi to nechtělo připojovat nebo jen občas, tak nějak nahodile. Nakonec jsem přišel na to, že u mého telefonu musím nejprve vypnout Bluetooth, jinak se mi to nepřipojí. Jakmile se připojí, tak můžu BT normálně zase zapnout a jede to bez problémů.
e-Kona 64kWh Czech edition 2020, 114.000 km
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1870
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Kona servis

Příspěvekod Lama » úte 30. srp 2022 12:34:13

eHonza píše:
Miro píše:Ahoj kolegové, viděl jsem tady v minulosti řadu zajímavých zobrazení z Car scanneru. Tak jsem si koupil OBD router ELM327, stáhnul free verzi Car scanneru a po instalaci jsem v něm nic neměnil. Podařilo se spárovat zařízení s telefonem a v programu po spuštění proběhnou přihlašovací protokoly a hlásí : aplikace ELM - připojeno, jednotka ECU připojeno . Nicméně na obrazovkách se žádná data neobjevují. Vím,že takhle na dálku je to obtížné, ale nenapadá vás, kde by ještě mohl být problé. Zkoušel jsem různé kombinace, výsledek žádný.

Nepíšete, jaký máte ELM327, jestli s připojením přes Bluetooth, nebo přes wi-fi.
Já mám wi-fi verzi a tam to byl ze začátku trochu opruz... než jsem přišel, jak na to.
Appka sama při připojování píše, že na některých telefonech je třeba vypnout mobilní data. U mého telefonu mobilní data vypínat nemusím, protože wi-fi si je vlastně vypne sama. Přesto jsem docela bojoval s tím, že se mi to nechtělo připojovat nebo jen občas, tak nějak nahodile. Nakonec jsem přišel na to, že u mého telefonu musím nejprve vypnout Bluetooth, jinak se mi to nepřipojí. Jakmile se připojí, tak můžu BT normálně zase zapnout a jede to bez problémů.

Miro, ale píše, že má spárováno a připojeno... (a předpokládám, že má BT). Problém asi bude, že nevybral žádný vůz 8-)
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Uživatelský avatar
jarsou
Příspěvky: 352
Registrován: ned 09. srp 2020 5:53:45

Re: Kona servis

Příspěvekod jarsou » úte 30. srp 2022 20:37:45

Přesně to samé si myslím já....
Kona Electric 64 kWh, výroba 01/2020 Korea, v plné palbě...
eHonza
Příspěvky: 72
Registrován: stř 16. pro 2015 6:29:09

Re: Kona servis

Příspěvekod eHonza » úte 30. srp 2022 23:23:13

Lama píše:Miro, ale píše, že má spárováno a připojeno... (a předpokládám, že má BT). Problém asi bude, že nevybral žádný vůz 8-)

Jasně, můj příspěvek nebyl myšlen jako řešení Mirova problému, ale spíš jako zkušenost, která by mohla pomoci někomu, kdo by se setkal se podobným problémem jako já.
e-Kona 64kWh Czech edition 2020, 114.000 km