Kona servis

Moderátor: Josef

DROBICEK
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 18. úno 2021 16:06:38

Re: Kona servis

Příspěvekod DROBICEK » sob 09. říj 2021 6:35:52

Lama píše:
DROBICEK píše:tak já se teda taky přidám s raportem,dneska je to další den z ročního čekání na auto a to prej mám štěstí že není přestupný rok!

Jako, že jste objednal auto a přes rok čekáte na dodání? Chcete KONU?


ano šel jsem podepsat KONU,ale měli tam Ioniqa a já chyboval s jeho jízdou,to se nedalo vydržet,přijel jsem s otevřenou tlamou,ale
to je tím,že tam sedím/ležím přesně jako při řízení letadla,jenom ta velikost mě bude štvát po zbytek života,chtěl jsem už menší auto,
to roční čekání je velmi optimistické tak uvidíme
e-LUKY
Příspěvky: 689
Registrován: sob 22. srp 2020 13:41:14

Re: Kona servis

Příspěvekod e-LUKY » sob 09. říj 2021 18:06:46

Dnes jsem byl měnit pneu na zimní.
Když bylo auto na zvedák, tak jsem si prohlédl brzdový kotouče a destičky a taky jsem mrknul na ramena a závěsy a vše v pořádku.
Zvedli mi auto výš a tak jsem mrknul na baterii a nafotil štítek.

Musím ještě vynulovat km a spotřebu na začátku zimních.
e-Golf 2014 najeto 124 (už má 170) tisíc za 9 let, e-Kona 2020 najeto 106 tisíc, 3 rok, BMW i3 120Ah koupeno s 13 tisíc km, už jsem najel 7 000 km.
Už 8 let používám na ježdění jen elektriku, jde to. Elektrika je fajn.
e-LUKY@email.cz
eHonza
Příspěvky: 72
Registrován: stř 16. pro 2015 6:29:09

Re: Kona servis

Příspěvekod eHonza » sob 23. říj 2021 12:06:16

Ve středu jsem byl na servisce po 30.000 km. Vlastní servis bez problémů, cena 2786 Kč.
Už předem jsem věděl nebo spíš tušil, že s největší pravděpodobností dojde k aktualizaci map a taky SW.
Mapy asi OK, stejně je nepoužívám, takže je mi to celkem jedno, jezdím podle Waze nebo Google map.
Ovšem na aktualizaci SW jsem se vyloženě těšil, protože podle diskuzí s jinými majiteli Kon na nabíječkách by u nového SW mělo dojít k vyřešení problému, který mě doposud nejvíc trápil - neustálé padání Android Auto, podle zákona schválnosti obvykle zrovna ve chvíli, kdy se to nejmíň hodí. A výsledek? Ano, Android Auto padá mnohem míň než předtím, i když občas vypadne taky. Až potud tedy OK.
Jenže... nic na světě není dokonalé. Jinými slovy - jeden problém odstraněn, nový problém na obzoru.

Nové problémy:
1) Domovská obrazovka (ikona domeček)
Dřív byla rozdělena na 3 části - vlevo navigace, uprostřed rádio nebo média, vpravo pomocná obrazovka (na té se dalo zvolit, co má zobrazovat - vždycky jsem tam měl stav baterky a dojezd EV, jen opravdu výjimečně jsem ji přepínal na něco jiného)
Nyní když kliknu na domeček, tak se zobrazí "cosi" - vlevo počasí, zbytek displeje potemnělý a nepoužitelný náznak navigace - úplně k ničemu. Takže v podstatě nemám jinou možnost a musím stisknout tlačítko MAP - na 2/3 displeje se zobrazí navigace a ve zbylé 1/3 vpravo je pomocná obrazovka (stejně jako se starším SW).
Můj problém u nového SW (kromě toho, že musím pořád mačkat tlačítko MAP), spočívá v tom, že děti často při jízdě chtějí vidět název písničky, co se zrovna hraje - udělají si fotku displeje a pak si to stáhnou třeba do mobilu. U starého SW bylo vidět rádio vlastně téměř pořád. U nového SW musím rolovat na pomocné obrazovce v té pravé třetině displeje - ze stavu baterky EV na rádio a pak zpět zase na baterku (nechal jsem si tam jen už jen EV a rádio, jinak to nejde). Musím to dělat poměrně dost často a to zbytečně odvádí pozornost, což za jízdy tím zvyšuje riziko havárie (jasně na úvodní obrazovce po zapnutí EV potvrzuji.... a bla bla bla, ale ukažte mi někoho, kdo nikdy nemusí za jízdy ťuknout na displej - od toho je dotykový a kdyby se to fakt nesmělo, tak by ho za jízdy blokovali natrvdo). Za mě tedy palec dolů.

2) Tlačítko Hvězdička
To je alespoň pro mě ještě větší problém. U starého SW šlo pod toto tlačítko navolit obrazovku s asi 10 předvolbami najednou. A tyto předvolby nebyly jen do 1.úrovně, ale i do dalších úrovní (typicky třeba nastavování maximální hodnoty nabití, které je tuším v 3.úrovni). Prostě jsem stiskl tlačítko, objevila se mi obrazovka, zde jsem mohl zvolit třeba Android Auto, nastavení EV, spotřebu atd. Prostě ťuk, klik a bylo to. A hlavně - u těchto oblíbených položek pořád stejně.
U nového SW jde pod tlačítko Hvězdička dát jen jedna předvolba a to je fakt šílené. Tlačítko Hvězdička je přece něco jako v PC menu Oblíbené v internetovém prohlížeči, abyste nemuseli často navštěvované stránky ručně vypisovat do adresního řádku. Ale chtěl bych vidět někoho, kdo má v PC v Oblíbených pouze 1 položku!!! Prostě tak, jak to je teď, tak jsem si musel vybrat jednu položku. Volba padla na Android Auto, ovšem všechny ostatní položky musím pracně hledat - každou někde jinde. Ano, dalo by se to vyřešit - potažením domovské obrazovky doleva, objeví se menu podobné tomu, které jsme měl u starého SW pod tlačítkem Hvězdička, ovšem to jsou pouze ikony 1.úrovně. Pro přechod do ostatních úrovní musím opakovaně ťukat na displej. Občas i za jízdy. Tedy viz konec bodu 1).

Znáte "teorii chcíplé myši"?
Pokud ne, tak tato teorie říká, že dejme tomu dáváte si jako obvykle nakládané okurky ze sklenice, ohromně Vám chutnají... ovšem jen do té doby, než ze sklenice vytáhnete chcíplou myš. Pak samozřejmě zbylé okurky vyhodíte, ty již pozřené se pokusíte vyzvracet a pak už jen doufáte, že Vám z toho nic nebude. A pak hodně dlouho (možná už nikdy) si nakládané okurky nedáte.

Možná je to přehnané, ale takový pocit mám z nového SW Hyundai Kona.
Nic nového, převratného, ale staré dobré osvědčené funkce jsou částečně nebo úplně znehodnoceny.
A to jsem se ještě naštěstí nedostal dál, protože za ten rok, co jezdím, jsem "objevil" a zvykl si používat jen ty opravdu pro život v autě nezbytné funkce. Možná je to dobře, že jsem se jich nenaučil používat víc.
Chápu, že vývojáři SW mají taky své rodiny, které chtějí jíst každý den, takže je logické, že se musí "předvést" a do nového SW vždy dodat spoustu nových, "inovativních" funkcí. Ale proč proboha nenechají ty staré, osvědčené???????? Ti vývojáři SW mají jediné štěstí, protože kdybych jim šéfoval já, tak s takovým přístupem by si museli hledat něco jiného na práci. A neplatí to jen pro SW auta, ale obecně pro SW čehokoli.
e-Kona 64kWh Czech edition 2020, 114.000 km
Uživatelský avatar
jarsou
Příspěvky: 358
Registrován: ned 09. srp 2020 5:53:45

Re: Kona servis

Příspěvekod jarsou » sob 23. říj 2021 13:29:26

Kdybyste si dal čas a prohlédl diskuze, tak byste se na to dopředu psychicky připravil. Nadávají na to od USA až po Austrálii. Důvod je totiž ten, že Hyundai sjednocuje infotainment u všech typů a holt Kona se jim do plánu nehodila. Ale dá se na to časem zvyknout. S tím nic nenaděláme. Jen aby nebylo příští rok ještě hůř.... :oops:
Kona Electric 64 kWh, výroba 01/2020 Korea, v plné palbě...
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4061
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Kona servis

Příspěvekod Josef » sob 23. říj 2021 15:31:17

Tak to v podstatě funguje stejně u e-Niro, navíc po poslední aktualizaci se vždy zruší nastavení nabíjení v určitou hodinu, protože jakmile otevřete aplikaci a cokoli odešlete do auta, zároveň se zresetuje nastavení nabíjení.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1878
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Kona servis

Příspěvekod Lama » sob 23. říj 2021 19:50:43

eHonza píše:add 1) Domovská obrazovka (ikona domeček)
Souhlas se vším.

add 2) Tlačítko Hvězdička
Hvězdička pokud si dobře pamatuji se mi přenesla i do nového..., mám tam 3 obrazovky.

Pokud by jste používal i mapu, pak by jste nadával ještě víc.... Já většinou používám zadávání souřadnic. U starého na to byla okénka, takže se ťukala jen čísla. U nové se vše píše do jednoho řádku.... Navíc to vyhledává prvotně on-line a pokud není mapa on-line, pak používá za SD karty.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Uživatelský avatar
jarsou
Příspěvky: 358
Registrován: ned 09. srp 2020 5:53:45

Re: Kona servis

Příspěvekod jarsou » sob 23. říj 2021 23:05:06

Nebrblej, třeba bude ještě hůř. Prostě návrat ke kořenům.... :lol:
Kona Electric 64 kWh, výroba 01/2020 Korea, v plné palbě...
garmont
Příspěvky: 451
Registrován: čtv 20. zář 2018 21:54:01

Re: Kona servis

Příspěvekod garmont » ned 24. říj 2021 13:28:08

Mám takový menší problém - když spáruju telefon s autem (android) tak když někdo volá nezobrazuje jméno co mám u ložené u daného čísla ale pouze číslo..Zkoušel jsem i aplikaci aktualizovat ale nepomohlo to . Netuší někdo jak to vyřešit? Díky
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4061
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Kona servis

Příspěvekod Josef » ned 24. říj 2021 17:13:49

V Bluetooth nastavení je povolen Přístup ke kontaktům?
Audi Q4 Sportback e-tron 50
garmont
Příspěvky: 451
Registrován: čtv 20. zář 2018 21:54:01

Re: Kona servis

Příspěvekod garmont » ned 24. říj 2021 18:28:50

Ted už ano :-). Díky za radu....
Apofis74
Příspěvky: 169
Registrován: ned 30. srp 2020 20:14:13

Re: Kona servis

Příspěvekod Apofis74 » stř 27. říj 2021 19:40:40

Tak jsem tedy ty tři týdny od garančky a teď jsem zjistil že update infotainmentu se trochu nepovedl. Přibyla mě ikonka uklidňující zvuky ale co je horší je to že mi při zadání cíle v navigaci v drtivé většině auto napíše že baterie nestačí na dojezd. I když mám nabito na 100 a dojezd 440km a jedu třeba jen 25km. Je to otravné dá se to vypnout ale i tak se to neustále ukazuje že cíl je mimo dojezd. Mám přijít v pondělí do servisu že se na to podívají ale nevím co vykoukají když to prý slyší poprvé. Je to vidět na té mapce s tím zeleným kruhem který ukazuje teoretický dojezd tak tam je to tak kruh s poloměrem 20km cca. Někdo podobnou zkušenost??
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4061
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Kona servis

Příspěvekod Josef » stř 27. říj 2021 19:49:09

Taky je to vidím poprvé, něco je špatně nastavené zřejmě v infotainmentu v servisním menu, tedy nebude to vidět v běžném modu.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Apofis74
Příspěvky: 169
Registrován: ned 30. srp 2020 20:14:13

Re: Kona servis

Příspěvekod Apofis74 » stř 27. říj 2021 21:07:12

No uvidíme v pondělí
Uživatelský avatar
jarsou
Příspěvky: 358
Registrován: ned 09. srp 2020 5:53:45

Re: Kona servis

Příspěvekod jarsou » stř 27. říj 2021 21:46:15

Zkus restart pomocí toho resetovacího tlačítka na párátko...
Kona Electric 64 kWh, výroba 01/2020 Korea, v plné palbě...
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1878
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Kona servis

Příspěvekod Lama » stř 27. říj 2021 22:15:36

Nebo odpojit na min. 15 minut 12 V baterku. To pomohlo mě i dalším zde.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
eHonza
Příspěvky: 72
Registrován: stř 16. pro 2015 6:29:09

Re: Kona servis

Příspěvekod eHonza » čtv 28. říj 2021 12:00:33

A já, aby toho nebylo málo, tak jsem objevil třetí problém a ten je skutečně jak se říká "na ranu". :-( :-( :-(
Od aktualizace SW při změně některého z parametrů ventilace/klimatizace (volba výdechů, změna teploty, změna otáček ventilátoru) se mi přestaly zobrazovat bílé ikonky v černém záhlaví displeje. Bylo to jednoduché, jasné, jednoznačné, srozumitelné. Místo toho se mi po aktualizaci SW začal na pomocné obrazovce zobrazovat jakýsi víceméně rozmazaný tmavý obraz palubní desky na tmavém pozadí, ovšem zejména volba výdechů je provedena strašně blbě - tmavě modrými nezřetelnými rozmazanými obdélníčky na tmavém pozadí toho obrazu palubovky. Všechno je to strašně nezřetelné. Abych mohl vůbec identifikovat, kam je vzduch nasměrován, tak na to musím za jízdy zírat s vyvalenýma očima a přesto se mi to kolikrát nepodaří "objevit". Podotýkám, že oči mám v pořádku.
To už je opravdu průser jak mraky a přímé ohrožení bezpečnosti jízdy!!! To vážně u Hyundai totálně pos****!!!
Určitě jsem "neobjevil Ameriku" a určitě je to i na zahraničních fórech, které tu někdo zmiňoval.

Naštěstí se mi podařilo po dlouhém hledání v nastavení a mnoha pokusech a omylech objevit řešení - zrušit pomocnou obrazovku. Pak se parametry ventilace/klimatizace začnou opět zobrazovat jako bílé ikonky v černém záhlaví displeje jako před aktualizací SW. Ovšem proč tam potom ta pomocná obrazovka je? Takhle je k ničemu.

Zrušení pomocné obrazovky se dá dosáhnout několika způsoby.
1) Pokud je na displeji po stisknutí tlačítka MAP mapa, tak ťuknout na malinkatou šipečku úplně vpravo uprostřed - pomocná obrazovka zmizí. Pak ovšem přijdu o zobrazení rádia a hlavně o zobrazení parametrů EV, které tam teď mám. Na celém displeji pak mám mapu (kterou stejně nepoužívám, takže celkově je to k ničemu).
2) Další možnost je připojit kabelem mobil a spustit Android Auto. V místě pomocné obrazovky je velká ikona Android Auto.¨
3) Nebo jakákoli obrazovka na displeji, kde není pomocná obrazovka, např. nastavení (ovšem kdo by jezdil s trvale zobrazeným nastavením, že?)

Za co, pane Bože, za co (trestáš tento prostý lid)??????
e-Kona 64kWh Czech edition 2020, 114.000 km
Uživatelský avatar
jarsou
Příspěvky: 358
Registrován: ned 09. srp 2020 5:53:45

Re: Kona servis

Příspěvekod jarsou » čtv 28. říj 2021 12:16:00

Jojo, tento problém máme všichni....
Kona Electric 64 kWh, výroba 01/2020 Korea, v plné palbě...
garmont
Příspěvky: 451
Registrován: čtv 20. zář 2018 21:54:01

Re: Kona servis

Příspěvekod garmont » čtv 28. říj 2021 15:31:16

Můžu v servise odmítnout tu aktualizaci? Protože jak to tak čtu tak není o co stát...
Uživatelský avatar
jarsou
Příspěvky: 358
Registrován: ned 09. srp 2020 5:53:45

Re: Kona servis

Příspěvekod jarsou » čtv 28. říj 2021 15:44:21

Zkusit se to dá, záleží ale na tom, jak důležitou bude brát Hyundai tuto aktualizaci ve vztahu k záruce, zda tam není také něco kvůli bezpečnosti. Neoddělitelnou součástí této aktualizace je ale i vylepšení navigace a aktuální mapy....
Kona Electric 64 kWh, výroba 01/2020 Korea, v plné palbě...
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4061
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Kona servis

Příspěvekod Josef » čtv 28. říj 2021 17:44:15

Přesně tak, líbil se mi více předchozí systém, ale jezdil jsem už s navigací po poli.
Audi Q4 Sportback e-tron 50