Nissan Leaf zvětšení kufru/Nissan Leaf luggage compartment extension

Moderátor: Josef

Bobo
Příspěvky: 20
Registrován: ned 12. čer 2016 21:21:36
Bydliště: Kladensko

Nissan Leaf zvětšení kufru/Nissan Leaf luggage compartment extension

Příspěvekod Bobo » ned 11. úno 2018 22:51:28

Druhý rok jezdím Leafem 2016/30kWh a často jsem se potýkal s problémem,že různý náklad do kufru nenasoukám kvůli boulím za zadními sedačkami,které šířku kufru zužují na každé straně o asi 25 cm.
Tohle zúžení celý,jinak celkem slušný kufr každou chvíli totálně znepoužitelní.
Říkal jsem si,že má onen nešťastný tvar jistě nějaký důvod.Když mi jednou došla trpělivost a ze zvědavosti jsem nahlédl pod plasty,jaké bylo moje překvapení po zjištění,že na pravé straně není pod boulí vůbec nic,jen torzo držáku na cosi,co tam zřejmě bylo kdysi v předešlých ročnících a na levé straně držák s kondenzátorem,který zabírá tak polovinu místa pod boulí.
Po krátké rozvaze,jestli má cenu do toho říznout už dál neváhám a dávám se do práce.
Kondenzátor jsem umístil v boku trochu výš mezi čalounění a bok,kaučukovou pěnou vystlal a zdrhovací páskou přichytil.
Plechové držáky uřezal a antikorozně ošetřil rány :-)
Plastové čalounění pořezal,nahřál a naohýbal,svařil a sešil plastovými páskami tak,aby boule zmizely a bylo vidět co nejméně zásahů,někde použil plastové zdrhovací pásky,svaření by asi vypadalo hůř.
Vana do kufru už nejde použít originální,ale docela obstojně pasuje z Octavie.
Tahle akce mě stála den práce,ale výsledek řekl bych stojí za to,mám normální,šikovný,použitelný zavazadlový prostor,jako bývají v "normálních autech".:-)
Přikládám pár fotografií pro inspiraci,kdyby měl někdo stejný problém,možná pomohou.
DSC_0003.JPG
Kondenzátor vlevo pod plastem původní umístění
DSC_0007.JPG
Uřezané držáky,kondenzátor nové umístění
DSC_0009.JPG
Řezání a tvarování plastů
DSC_0012.JPG
Vpravo hotovo,vlevo původní stav
DSC_0014.JPG
Hotovo :-)
Naposledy upravil(a) Bobo dne stř 28. bře 2018 11:02:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 1168
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava-Plesná
Kontaktovat uživatele:

Re: Leaf zvětšení kufru/Leaf luggage compartment extension

Příspěvekod Radovan » pon 12. úno 2018 14:31:32

Paráda. Ty stejné bule na obou stranách, jedna prázdná, jsou pozůstatek auta pro britský i evropský provoz, levo i pravostranné řízení. Kondenzátor budou mít Britové zcela jistě na opačné straně 8-)
EV Peugeot Ion nový 4/2014 dnes 105 tis. km, 5/2016 ojetý pro ženu 55 tis. (69 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, doma FVE 3,6kWp 9/2009, solární panely Vaillant 6/2010, vrtaná studna 1999, permakulturní zahrada 2017, dřevodům sendvič.panel 2000
Bobo
Příspěvky: 20
Registrován: ned 12. čer 2016 21:21:36
Bydliště: Kladensko

Re: Leaf zvětšení kufru/Leaf luggage compartment extension

Příspěvekod Bobo » pon 12. úno 2018 22:49:30

Radovan píše:Paráda. Ty stejné bule na obou stranách, jedna prázdná, jsou pozůstatek auta pro britský i evropský provoz, levo i pravostranné řízení. Kondenzátor budou mít Britové zcela jistě na opačné straně 8-)

I to je možné,moc bych se nedivil.:-)Spíš mě ale napadá,že bude vážně něco pravdy na tom co se šušká,že automobilky se s elektroauty moc nebabrají a ani je nemají zájem prodávat v množství větším než malém.:-(
mp1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 06. kvě 2017 15:21:15

Re: Leaf zvětšení kufru/Leaf luggage compartment extension

Příspěvekod mp1 » úte 13. úno 2018 15:23:12

v množství MENŠÍM než MALÉM :-)
evHonza
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. zář 2021 14:06:05

Re: Nissan Leaf zvětšení kufru/Nissan Leaf luggage compartment extension

Příspěvekod evHonza » stř 15. zář 2021 9:05:30

Na odkazu níže vidíte kde jsou a důvod proč v karoserii jsou ty konzoly...

Mimochodem videa tohoto poněkud svérázného autora mohou být pro Leafisty hodně poučná...