Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
e-Kája
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. srp 2018 12:06:03
Bydliště: Praha

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod e-Kája » čtv 02. črc 2020 9:06:53

Pazzzy píše:No to uz je vyssi divci amerika... :roll:
Asi by to chtelo neco “normalniho” nekde tady, dovoz atd sehnat....ale co ze :!: :?:

No, není to sice úplně ekologické, vozit auto lodí přes oceán, ale zase ty auta z USA bývají většinou levnější.
Pokud to jezdilo ve slunné Kalifornii a baterie nemá aktivní chlazení, tak samozřejmě více degraduje, ale to se týká myslím jen Leafů.
Pak je samozřejmě důležité najít autorizovaný servis, kde dokáží v případě potřeby auto z USA alespoň diagnostikovat po elektrické stránce. Jednotky ujeté vzdálenosti jdou většinou přepnout na km. Vyzkoušet jestli funguje navigace (kamarádovi s Toyotou RAV4 EV oficiálně Evropa nefunguje, ale neoficiálně to přehrát jde). Vyzkoušet kompatibilitu nabíjení (jedna paní co jsem potkával na nabíječce Innogy měla s E-Golfem vždy problém se spuštěním rychlonabíjení).
Samozřejmě je lepší koupit si auto vyrobené v Evropě, ale v případě E-Golfu si za tuto jistotu kompatibility trochu připlatíte.
Victory Empulse TT (od 10/2020)
Renault Fluence Z.E. (od 12/2018)
Peugeot E-Vivacity (od 9/2018)
Brammo Enertia Plus (od 4/2018)
Emax 110S (od 6/2016 do 8/2018)
Pazzzy
Příspěvky: 43
Registrován: stř 01. črc 2020 9:10:34

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod Pazzzy » čtv 02. črc 2020 9:46:26

To s tou amerikou to by bylo na tatu asi moc...chce neco tady sehnat popripadne dovoz, ale v tom se taky moc neorientujem...
Takze za cenu cca 350.000kc jsme to vypada na golf a leaf?
Asi nic jineho se nevymysli...mame akorat proste porad obavu s tim dojezdem...nekolikrat denne mesto a zpet, denni najezd cca 50-60km...
Ten golf ma slaby dojezd ne? Udavanych 150 to asi neni, kolik ma realnych?
Uživatelský avatar
e-Kája
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. srp 2018 12:06:03
Bydliště: Praha

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod e-Kája » čtv 02. črc 2020 10:24:25

Pazzzy píše:To s tou amerikou to by bylo na tatu asi moc...chce neco tady sehnat popripadne dovoz, ale v tom se taky moc neorientujem...
Takze za cenu cca 350.000kc jsme to vypada na golf a leaf?
Asi nic jineho se nevymysli...mame akorat proste porad obavu s tim dojezdem...nekolikrat denne mesto a zpet, denni najezd cca 50-60km...
Ten golf ma slaby dojezd ne? Udavanych 150 to asi neni, kolik ma realnych?

Tak trochu nechápu Vaše obavy s dojezdem při jízdách dlouhých 2x7km. Vždyť v Olomouci je veřejných nabíjecích stanic docela dost.
To nemáte čas se v případě nutnosti u nějaké z nich na 15 minut zastavit? Chápal bych to při využití elektromobilu například při podnikání, kdy třeba rozvážíte pizzu, ale pokud jsem to správně pochopil, tak se jedná spíš o návštevu doktorů, úřadů, hobbymarketů a podobně, nebo se pletu?
Navíc vždy když přijedete domů, můžete si i několikrát denně auto dobít z vaší vlastní elektrárny, takže auto můžete mít defakto skoro pořád plně nabité. Důležité je, aby auto mělo rychlodobíjení, což snad všechny elektromobily kromě Renaultu Fluence ZE mají.
Ale já s ním jezdím už skoro dva roky a nikdy (kromě mých elektrovýletů) mě doba nabíjení neomezovala. Je fakt, že mám v záloze ještě elektromotorku a elektroskůtra, takže v případě potřeby v garáži přesednu na něco jiného více nabitého a můžu vesele dalších 50-100km po Praze drandit dál:-)
Naposledy upravil(a) e-Kája dne čtv 02. črc 2020 10:25:58, celkem upraveno 1 x.
Victory Empulse TT (od 10/2020)
Renault Fluence Z.E. (od 12/2018)
Peugeot E-Vivacity (od 9/2018)
Brammo Enertia Plus (od 4/2018)
Emax 110S (od 6/2016 do 8/2018)
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod Josef » čtv 02. črc 2020 10:25:18

Golf 24 kWh bude mít reálný dojezd při běžné jízdě po okreskách a městě kolem 120-130 km, stačí ale 20 minut nabíjení na DC na dalších 90 km. Takže jak psal jeden kolega, není problém dát Cheb-Praha 170 km za 2,5 hod včetně zastávky na dobíjení.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Raven
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 05. říj 2017 11:03:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod Raven » čtv 02. črc 2020 10:34:08

Pazzzy píše:To s tou amerikou to by bylo na tatu asi moc...chce neco tady sehnat popripadne dovoz, ale v tom se taky moc neorientujem...
Takze za cenu cca 350.000kc jsme to vypada na golf a leaf?
Asi nic jineho se nevymysli...mame akorat proste porad obavu s tim dojezdem...nekolikrat denne mesto a zpet, denni najezd cca 50-60km...
Ten golf ma slaby dojezd ne? Udavanych 150 to asi neni, kolik ma realnych?


Z newsletteru:
Podařilo se nám zajistit přísun několika ojetých VW e-upů! (asi 10 ks). V brzké době máme jeden převzít k testování. Nájezd 60 – 90.000km cena 220 – 230.000 Kč bez DPH. Stav odpovídá nájezdu. Eupy budou postupně připraveny během července. Máte někdo zájem? Tak volejte: 602 500 777
Více informací na dnešním Brněnském Elektročtvrtku v Ostrovačicích na D1.

Objevily se i velmi zachovalé Leafy (cca. 4 ks)

https://www.mala-elektromobilita.cz/so/03NC6EoUS?cid=cf72ae6c-cde6-456b-a4cf-75fff4704e54#/main
Hyundai Kona 64 kWh
Pazzzy
Příspěvky: 43
Registrován: stř 01. črc 2020 9:10:34

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod Pazzzy » čtv 02. črc 2020 11:45:46

Karel píše:
Pazzzy píše:To s tou amerikou to by bylo na tatu asi moc...chce neco tady sehnat popripadne dovoz, ale v tom se taky moc neorientujem...
Takze za cenu cca 350.000kc jsme to vypada na golf a leaf?
Asi nic jineho se nevymysli...mame akorat proste porad obavu s tim dojezdem...nekolikrat denne mesto a zpet, denni najezd cca 50-60km...
Ten golf ma slaby dojezd ne? Udavanych 150 to asi neni, kolik ma realnych?

Tak trochu nechápu Vaše obavy s dojezdem při jízdách dlouhých 2x7km. Vždyť v Olomouci je veřejných nabíjecích stanic docela dost.
To nemáte čas se v případě nutnosti u nějaké z nich na 15 minut zastavit? Chápal bych to při využití elektromobilu například při podnikání, kdy třeba rozvážíte pizzu, ale pokud jsem to správně pochopil, tak se jedná spíš o návštevu doktorů, úřadů, hobbymarketů a podobně, nebo se pletu?
Navíc vždy když přijedete domů, můžete si i několikrát denně auto dobít z vaší vlastní elektrárny, takže auto můžete mít defakto skoro pořád plně nabité. Důležité je, aby auto mělo rychlodobíjení, což snad všechny elektromobily kromě Renaultu Fluence ZE mají.
Ale já s ním jezdím už skoro dva roky a nikdy (kromě mých elektrovýletů) mě doba nabíjení neomezovala. Je fakt, že mám v záloze ještě elektromotorku a elektroskůtra, takže v případě potřeby v garáži přesednu na něco jiného více nabitého a můžu vesele dalších 50-100km po Praze drandit dál:-)



Mate naprostou pravdu, jen maminka jezdi vickrat a ma proste strach a at se nemusi starat o nabijeni...ale jak pisete i ostatni stacit to bude asi...

Jeste ted jsem dostal tip od znameho na citygo iv precvadecka 1200km najeto za sluxny peniz...a dojezd 200km coz je az az...tak ted premyslime nad tim...vlastne nove auto :?: :roll:
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod Josef » čtv 02. črc 2020 12:14:44

Taky jsem si říkal, že když dáte 350 tis. akontaci, tak to bude za pár tisíc měsíčně na leasing.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod Citigo e IV » čtv 02. črc 2020 13:34:01

Raven píše:
Z newsletteru:
Podařilo se nám zajistit přísun několika ojetých VW e-upů! (asi 10 ks). V brzké době máme jeden převzít k testování. Nájezd 60 – 90.000km cena 220 – 230.000 Kč bez DPH. Stav odpovídá nájezdu. Eupy budou postupně připraveny během července. Máte někdo zájem? Tak volejte: 602 500 777
Více informací na dnešním Brněnském Elektročtvrtku v Ostrovačicích na D1.

Objevily se i velmi zachovalé Leafy (cca. 4 ks)

https://www.mala-elektromobilita.cz/so/03NC6EoUS?cid=cf72ae6c-cde6-456b-a4cf-75fff4704e54#/main


Po osobní zkušenosti bych se jetým Up! z minulé generace za tuhle cenu vyhnul, auto pravděpodobně po záruce na vůz a pokud má více než 5 let , tak i na baterku. Použitelný dojezd je při rezervě 40 Km cca 70-80 Km max. tj. asi třetinový než u Citiga. Za cenu 120-150 jako třeti auto na dojetí do rodiny to je OK. Ale jinak je mnohem lepší za 400 tis. vzít nové citigo - převáděčku splnou 5,8 let zárukou. A pokud ty peníze nejsou, tak to neřešit 5-6 letý spalovací Up bude stát do 100.000 Kč, ten jetý elektrický je bez návratnosti s velkým rizikem drahých závad.

PS. čtu správně za cenu BEZ DPH 220-230 to je s DPH 280 tis. skoro, no jestli je to první generace tak jsou blázni a na druhou je ten nájezd poněkud velký . Cena by odpovídala 2 generaci s nájezdem 60-90 tis. Km.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod Josef » čtv 19. kvě 2022 13:27:31

Když se tak zamyslím jaké články o autech v poslední době čtu, tak mám pocit, že Nissan, někdejší lídr v elektromobilech, úplně mizí z trhu. Taková "Nokie", to je vývoj, kdo chvilku stál, už stojí opodál :)
Audi Q4 Sportback e-tron 50
loping1
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 11. lis 2021 12:36:52

Re: Koupit či nekoupit-prosba o kontakt majitele Leafu

Příspěvekod loping1 » čtv 19. kvě 2022 19:57:50

Josef píše:Když se tak zamyslím jaké články o autech v poslední době čtu, tak mám pocit, že Nissan, někdejší lídr v elektromobil ech, úplně mizí z trhu. Taková "Nokie", to je vývoj, kdo chvilku stál, už stojí opodál :)


Když jediný lepší co je v nabídce je Leaf s baterií bez aktivního chlazení/ohřívání. Jel jsem Nirem o víkendu do Prahy a zpět, 2x jsem ten den nabíjel na DC a při druhém dobíjení to už začalo chladit, při 38 stupních, což se mi zdá jako docela ještě nízká teplota. Tesla jde myslím i do 60 st.