Zkušenosti - opravy/servis+ co s dosloužilou baterií

Neautorizované servisy, úpravci elektroaut apod.

Moderátor: Josef

cayman
Příspěvky: 4
Registrován: úte 04. dub 2017 11:50:37
Bydliště: Třemošná
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti - opravy/servis+ co s dosloužilou baterií

Příspěvekod cayman » úte 01. srp 2017 13:56:58

To je sazba u nízkýho tarifu, kterej máme 8 hodin denně - kvuli boileru. Jinak cena za vyšší tarif je asi 3,9 Kč a ten je teda 16 hodin denně. Je to od ČEZu a složitě sem to propočítával jak lama přes excel, ptže ČEZ tam skoro nepíše final cenu za kWh. Jsou tam ale různý proměnný, takže si myslim, že pokud bysme pročerpali hodně kWh v nízkym tarifu, tak nám tam lupnou ještě nějakej paušální poplatek za další odebranou MWh. Nevim.
Třeba v Plzni se dá ale dobíjet bezplatně u Kauflandu, kde zřejmě firma Intercora vybudovala na novym parkovišti Kauflandu dvě dobíjecí stanice.
Fiat Fiorino 2009 EV 31 kWh (Micro-Vett)
www.evalbum.com/5247
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4016
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Zkušenosti - opravy/servis+ co s dosloužilou baterií

Příspěvekod Josef » úte 01. srp 2017 20:19:30

Já mám výhodnou sazbu AKU 8 hod. ve vyúčtování je celková cena za nízkou sazbu a počet kWh, tak to vychází se vším všudy 2,50 Kč.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Turbo
Příspěvky: 574
Registrován: úte 11. črc 2017 18:55:15

Re: Zkušenosti - opravy/servis+ co s dosloužilou baterií

Příspěvekod Turbo » úte 08. srp 2017 22:26:02

Níže máte přehledný ceník elektřiny kde je vidět kompletní koncová cena. Silně pochybuji, že u ČEZu se dostanete na nižší cenu.
1,3kč za kWh, pokud to má být i s DPH, by byla hodně luxusní cena.

http://www.epet.cz/domacnosti/elektrina/

Mě pořád vrtá v hlavě, že PRE prodává kWh na nabíječkách za 2,5kč (bez DPH tedy) a přitom se v žádném ceníku ve VT nikde na takovou cenu nedostanu.
A to se nebavím o tom, že vybudování a provoz té stanice taky něco stojí.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4016
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Zkušenosti - opravy/servis+ co s dosloužilou baterií

Příspěvekod Josef » stř 09. srp 2017 5:23:27

Mě to taky vycházelo v r. 2013 na 1,30 Kč/kWh, minulý rok dokonce 1,05 Kč/kWh jenže to je pouze cena za energii, ještě se musí počítat k tomu distribuční a pak regulované služby a to je tomu ještě u mě 1,25 Kč, tedy celkem aktuálně 2,30 Kč, řada lidí to počítá špatně.

Nemůže vůbec porovnávat ceny od PRE nebo ČEZ na nabíječkách s cenou doma, jejich nákladová cena je řádu desítek haléřů. ČEZ má paušál 550,- Kč měsíčně na nabíječkách, kde klidně měsíčně můžete odebrat 550 kWh měsíčně, tedy se dostáváte na sazbu 1 Kč/kWh. V případě PRE to je dražší než doma, protože ještě platíte zároveň nějaký čas na nabíječce a základní poplatek 30,- Kč.
Audi Q4 Sportback e-tron 50