Zahlédnuté elektromobily v okolním provozu

Co se jinam nevešlo

Moderátor: Josef

Radovan

Re: Zahlédnuté elektromobily v okolním provozu

Příspěvekod Radovan » stř 31. bře 2021 9:19:50

Tím místem jsem v neděli nejméně 5x projížděl, testuji silnější Hyundai Ionoq 39 kWh baterka od Autolaros speed Ostrava. Ano, je to křižovatka smrti., dopravně tragická. Plánuje se tam kruháč, ale kdy, to je otázka. Zde nešlo o nedání přednosti v jízdě, asi spíše nějaký zdravotní problém nebo oslnění sluncem.
Majitele auta pana Kunštatského znám osobně, je to otec spolužáka mého bratra. Nákup malého elektromobilu jsme řešili spolu. Koupil si ho v Kladně od Vgroup http://www.vgroup.cz/ a dovezl po vlastní ose do Ostravy. Neřekl mi o tom předem, takže absolvoval klasickou trasu s 8 hodinovým nabíjením na běžných zásuvkách 10A nabíječkou a přespával u známých po cestě. Jinak bych mu poradil rychlonabíječky po trase a půjčil čipy.
Je nadšený do elektromobility a třeba na zahrádce v chatce jede na ostrovní systém a akumulátorové spotřebiče. Podle syna, s nímž jsem si v neděli volal, táta přejel do protisměru a autobus se mu snažil vyhnout, nepovedlo se. Bouchly airbagy, táta je potlučený, skončil na pozorování v nemocnici. Nezdá se to, ale trojčata mají 4* z crash testů, takže snad je vše OK. Pokud se ptáte po autu, tak skončilo na policejním parkovišti a do budoucna se uvidí, co s ním.
EV Peugeot Ion nový 4/2014 dnes 94 tis. km, 5/2016 ojetý pro ženu 46 tis. (60 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, doma FVE 3,6kWp 9/2009, solární panely Vaillant 6/2010, vrtaná studna 1999, permakulturní zahrada 2017, dřevodům sendvič panel 2000.