Alternativní doprava výstava Dne otevřených dveří magistrátu města Ostravy 28.10.2016 13-18 hodin

Upozornění na akce, reporty

Moderátor: ozana

Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 493
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava

Alternativní doprava výstava Dne otevřených dveří magistrátu města Ostravy 28.10.2016 13-18 hodin

Příspěvekod Radovan » čtv 20. říj 2016 12:50:18

Dobrý den všem,

po velkém úspěchu v Hrabyni, Ostravě či Olomouci (http://damucz.rajce.idnes.cz/Elektro_Ol ... 4.10.2016/) se tentokráte budeme účastnit tradičního Dne otevřených dveří největší radniční budovy v České republice v Ostravě v pátek 28.10.2016 13-18 hod. S komentovanou prohlídkou reprezentativních prostor magistrátu města a možností výjezdu a vyhlídky z nejvyšší radniční věže u nás.

Doprovodným programem na přilehlém Prokešově náměstí totiž bude čistá mobilita ve spolupráci s projektem Zdravě po Ostravě . Kromě možnosti svézt se v elektromobilu – což bude naše parketa – se na ploše objeví ekologické vozy MHD Dopravního podniku Ostrava, zajímavé i tajuplné experimenty v podání VŠB-Technické Univerzity Ostrava a pracovníků Dolní oblasti Vítkovice, ve spolupráci s Městskou policií Ostrava bude možnost nechat si forenzně označit jízdní kolo syntetickou DNA. V průběhu akce odstartuje cyklojízda z Prokešova náměstí k hlavní bráně ZOO Ostrava s kaštany a žaludy pro zvířata. Prvních sto účastníků jízdy dostane volnou vstupenku na komentovanou prohlídku ZOO. Je tedy možné přijet s celou rodinou, partnerky/ři s dětmi se budou mít kde zabavit.

Pro nás elektromobilisty a řidiče to tentokráte bude spíše pracovní setkání, než jen příjemný sraz. Očekává se od nás, že budeme nepřetržitě vozit elektromobily veřejnost po ulicích Ostravy nebo blízké čtyřproudovce Frýdecká tak, aby se netvořila fronta. K tomu nám magistrát na náměstí zajistil odpovídající zázemí. Ve stanu magistrátu budeme mít vyhrazeno místo pro stůl s letáky, prezentací na displeji a poradenství. Pro odpočinek, ohřátí se a občerstvení (studené + teplé nápoje, bagetky) bude vyhrazen další stan. Sociální zařízení pak v přízemí magistrátu. Směrem k výjezdům z podzemních garáží budeme mít 5 stání pro elektromobily s nabíjením z klasických zásuvek 230V 16A a antoníček se zásuvkami 400V 16A a 400V 32A. Rezervovaný příkon by měl být nejméně 64A. Dalšími možnosti pro rychlonabíjení CHAdeMO/CCS Combo jsou nedaleká Hornopolní ulice (byť tam probíhá rekonstrukce a ještě nevíme, zda ji deště nezbrzdí) a Výstavní ulice – oboje ČEZu. Na obou je i Mennekes, ale zde je lépe využít pomalých nabíječek ČEZu na Výstavní ulici, před Krajským úřadem na 28.října a ČEZu a PRE v podzemí OC Nová Karolina.

Místo na náměstí pro nabíjení je sice jen pro 5 elektromobilů, ale budeme se tam střídat. Aut bude jezdit více, aby lidé na svezení zbytečně nečekali ve frontě. Jedna ukázková jízda by měla zabrat zhruba 15 minut, plus 5 minut na nástup a výstup. Ideálně by neustále měl někdo nastupovat a vystupovat a vozy kroužit po okolí. Kvůli pohodlí bude lepší, pokud v 5místném autě sedí jen 4 lidi, tudíž řidič a 3 zájemci o svezení. Počítáme i s tím, že po 2-3 hodinách intenzívního předvádění (včetně divácky vděčného zrychlení, které je ale energeticky náročné) řidič pojede na cca 20 minut k rychlonabíječce a musí být nahrazen jiným vozem. Také část osob přijede z větší dálky a bude nabíjet dříve, protože třeba nemají rychlonabíjení ve svém typu vozu. Tyto stojící vozy budou sloužit jako statická ukázka k nahlédnutí pod kapotu a do interiéru. Někteří majitelé elektromobilů také nemusí být přítomni po celou dobu akce, ale vzhledem k ojedinělosti jejich vozu a pestrosti ukázek mohou přijet i na pár hodin. Po celou dobu akce bude přítomen moderátor, který bude mj. obcházet jednotlivé expozice a klást otázky jejich zástupcům. Pokud nebudete mít zájem se veřejně projevit, dejte mi to prosím vědět, někdo z kolegů Vás před ním zachrání. To jen na okraj.

Akce se bude konat za každého počasí, i pokud by nám náhodou nevyšlo magistrátem objednané sluníčko a dvacet stupňů. Budu moc rád, když mi dáte v průběhu týdne vědět, zda se zúčastníte a po celou dobu akce nebo jen určité hodiny. Stačí email nebo SMS. Osobně budu na místě už ve 12, aby na 13 hodinu vše fungovalo tak, jak má.

Těším se na další společnou akci, Radovan Burkovič

Ing.Radovan Burkovič

26.dubna 269/45
725 27 Ostrava-Plesná

Mobil : +420 603 497 106
Internet : www.mujweb.cz/podkrovnibyt/solar.htm
Internet : www.mujweb.cz/podkrovnibyt/dobijecistanice.htm

Člen České fotovoltaické asociace www.cefas.cz
Člen APEL (Asociace pro elektromobilitu, dříve Elektromobily) www.elektromobily-os.cz
Člen ASEP (Asociace elektromobilového průmyslu) www.asep.cz
Člen sdružení Rekolo www.rekolo.cz
Dopisovatel internetového magazínu Hybrid.cz
Provozovatel elektrokola Agogs Silver Go www.ekolo.cz
Provozovatel 2 elektromobilů Peugeot Ion www.peugeot.cz/objevte-vic/ion/5-dverovy
Vítěz soutěže Obnovitelné desetiletí - Obnovitelná energie pro rodiny - Ostravská zelená domácnost.
--------------------------------------------------------
První solární elektrárna na RD v Ostravě-Plesné
--------------------------------------------------------
Elektroato Peugeot Ion nový od 4/2014, nyní 71 tis. km, 5/2016 ojetý Ion pro ženu, najeto 28 (42) tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, domácí FVE 3,6kWp 9/2009, solárními panely Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvičový panel 2000.
damucz
Příspěvky: 41
Registrován: stř 16. pro 2015 0:00:54

Re: Alternativní doprava výstava Dne otevřených dveří magistrátu města Ostravy 28.10.2016 13-18 hodin

Příspěvekod damucz » sob 05. lis 2016 17:36:40

Budou, prosím, nějaké fotky nebo report? Měla akce úspěch?

Bohužel jsem neměl od jedné až do šesti čas vůbec na nic než jezdit kolečka a hlídat auto, aby mi ho nerozebrali, protože většina návštěvníků předpokládala, že jsem zaměstnanec a prodejce Tesly. :)

Tak tak jsem stihl poslední prohlídku radnice, která byla nečekaně zajímavá a také nečekaně dlouhá. Tímto děkuji Pavlovi za trpělivost a za ochotu dořešit nabíjení, zatímco já už jsem spěchal domů.

Těším se na další srazy/akce.
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 493
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava

Re: Alternativní doprava výstava Dne otevřených dveří magistrátu města Ostravy 28.10.2016 13-18 hodin

Příspěvekod Radovan » sob 05. lis 2016 21:46:20

Omlouvám se, že jsem díky hektickému víkendu a pracovnímu týdnu (právě jsem dojel z dvoudenní konference v Kolíně) ještě všem zúčastněným nepoděkoval za perfektně odvedenou práci, protože tentokráte se skutečně nejednalo o žádnou oddychovou párty přátel elektromobility. Ale o neustálé vožení zájemců z řad veřejnosti, přičemž Tesla Model S byla nejžádanějším vozem. Ostatní doslova paběrkovaly a Mercedes B elektro byl zapůjčen s podmínkou pouze statické ukázky. Dalo by se říci, že zatímco na Tesly byla fronta, tak k vyzkoušení dalších jsme museli lidi často přemlouvat :( . Holt je to nerovná konkurence.
Sháním ještě fotografa pana B. Krzyžanka, kterým tam profesionálně fotil, zda má více fotografií elektromobilů. Zatím jsou výstupem tyto 2 články a pár fotek u nich http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktual ... jste-zvani a http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_ ... 61028.html, bohužel ten druhý se zabývá jen primátorskou kanceláří.
Elektroato Peugeot Ion nový od 4/2014, nyní 71 tis. km, 5/2016 ojetý Ion pro ženu, najeto 28 (42) tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, domácí FVE 3,6kWp 9/2009, solárními panely Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvičový panel 2000.