MiEV versus Zoe

Moderátor: Josef

garmont
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 20. zář 2018 21:54:01

Re: MiEV versus Zoe

Příspěvekod garmont » pát 29. led 2021 19:18:45

Dracek: u toho Lefa je dobré že se tam dá dát z novějšího modelu 40ka baterka...
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1061
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: MiEV versus Zoe

Příspěvekod Citigo e IV » pát 29. led 2021 21:46:35

dracekvo píše:To by mě fakt bavilo se každé dva roky starat o to, abych prodal auto a pak znovu schánět nové.
Pokud je mé auto v pořádku, tak nevidím důvod ho měnit.


V podpisu máte auto z roku 2012 , s tím že ho máte 2-3 roky , jak asi myslíte, že Vám bude dlouho sloužit, jaký má dojezd a jaká asi bude případná ztráta při prodeji? S tím že na sebe berete veškerá rizika pochuchy,nebo předčasné degradace baterky.

Myslím že je opravdu lepší koupit zánovní auto, jezdit s ním po dobu záruky a pak ho když má ještě nějakou cenu , tak ho prodat. Možná na tom něco prodělám , ale mám jistotu, že se nastane nějaká fatální porucha. Na každěm autě se prodělá i na spalováku.
Já jsem koupil Mieva za 305 tis. stáří 14 měs. najeto 9000 Km ze Švýcarska tři roky jsem pojezdil najel 50 0000 Km bez poruchy za kterou bych musel cokoliv platit a prodal jsem ho za 240 tis. (trochu jsem se unáhlil , měl jsem dojem že příchodem Citiga IV klesnou ceny) no prodělal jsem 65 tis. ,ale zase jsem tři roky používal auto bez rizika, využíval jsem slušný dojezd nové baterky. Za všechno se platí a když bych používal 3 roky zánovního spalováka v automatu, tak bych taky třeba prodělal 20-30 tis. Ale s EV jsem ušetřil navíc za benzín !!

Nevím kolik jste za Auto dal, ale myslíte že budete mít ztrátu na voze třeba jen 1 kč / km ? Jako že s ním třeba ujedete 100 tis Km bez poruchy /investice , než ho prodáte jako nepojízdný za nějakou zbytkovou cenu? Ale je jasný že to je i o štestí.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: MiEV versus Zoe

Příspěvekod Josef » sob 30. led 2021 6:20:13

Já jsem koupil Soul 27 kWh v roce 2017 za 590 tis. a v roce 2019 (přesně po 3 letech v červenci) prodal za 420 tis. Kdybych čekal jen o pár měsíců déle, cena by byla tak 320 tis. Ten pád cen je prostě velký nejen z důvodu toho, co se dnes děje. Přicházela krize prodeje aut a covid to prostě dorazil. Až se za 4 roky situace na trhu zklidní, tak to bude něco jiného, dnes BEV hnijí v bazarech a budou tam ještě dlouho hnít, dokud majitelé nesleví o dalších 20%. Mimochodem i Top Drive (Trendpark) se zbavuje všech BEV a končí podle mě s tímto businesem krátkodobých pronájmů. Je vidět jak se pomalu přesouvá do standardního dovozce ojetých nebo nových aut.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Turbo
Příspěvky: 574
Registrován: úte 11. črc 2017 18:55:15

Re: MiEV versus Zoe

Příspěvekod Turbo » sob 30. led 2021 14:40:06

Pokud jste auto koupil 2017 a prodal 2019, tak to nejsou 3 roky. A osobně mi tedy nepřijde, že by propad cen byl tak dramatický, podle CZ trhu se to nedá asi moc srovnávat, těch ojetin je tady málo a dělat závěry podle pár odjetých iOnů a starých Leafů nedává moc smysl. Na mobile.de koukám skoro denně a třeba u i3-ky je propad cen za posledního půl roku minimální, ale pro relevantní srovnání je třeba si odfiltrovat podvodníky (auta s výrazně nižší cenovkou) a ty hodně jeté kousky, nejlevnější 94Ah jsou tam pořád kolem 500tis a 120Ah od 800tis a to je od léta stále stejné. Když se tam objeví něco zajímavějšího, tak je to rychle pryč.
U nás v CZ hraje taky zásadní roli ta mediální masírka, bohužel osvěta je tady v drtivé menšině. Například jakým způsobem proběhlo v DE představení ID.3 a u nás Enyaqa. Bohužel tady je u kormidla řepný magnát a elektromobilita není v souladu se strategií Agrofertu.
Ani si nemyslím, že současná situace kolem covidu nějak zásadně ekonomicky drtí většinu produktivní populace, jsou samozřejmě obory, kde je to katastrofa, o tom není pochyb, ale možná víc jak 90% lidí je na tom stále stejně, někteří možná lépe. Spíš naopak lidem rostou úspory, protože jsou zavření doma, někteří mají obavu z budoucnosti a taky není za co utrácet.
Samozřejmě záleží jak se to teď bude vyvíjet, pokud se to očkování do léta povede, tak si myslím, že se vše rychle vrátí do normálu, lidi budou mít nějakou perspektivu a ekonomika se zase rychle naplno rozeběhne.

Je třeba si položit otázku, jestli je reálný návrat do spalováku, pro drtivou většinu podle mě ne.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: MiEV versus Zoe

Příspěvekod Josef » sob 30. led 2021 16:56:35

Upsal jsem se, prodal jsem minulý rok tedy 2020.
Audi Q4 Sportback e-tron 50