Dovoz elmobilu

Moderátor: Josef

Hans
Příspěvky: 26
Registrován: úte 15. pro 2015 22:24:59

Dovoz elmobilu

Příspěvekod Hans » úte 22. pro 2015 18:59:26

Zdravím,

na autoscout.de a mobile.de jsou zejména v Holandsku k vidění elmobily za vcelku zajímavé ceny. Je tam myslím už řada let nějaká forma státní dotace při nákupu. Máte někdo prosím zkušenost s dovozem elmobilu z těchto končin? Zejména zda není jejich láce nějak vykoupena, nedejbože zda nebude problém s registrací u nás třeba kvůli nějaké váznoucí dotaci spojené s konkrétním autem.

Díky!

JV
rob.brno
Příspěvky: 55
Registrován: úte 15. pro 2015 17:35:57

Re: Dovoz elmobilu

Příspěvekod rob.brno » stř 23. pro 2015 7:47:24

jvalik píše:Zdravím,

na autoscout.de a mobile.de jsou zejména v Holandsku k vidění elmobily za vcelku zajímavé ceny. Je tam myslím už řada let nějaká forma státní dotace při nákupu. Máte někdo prosím zkušenost s dovozem elmobilu z těchto končin? Zejména zda není jejich láce nějak vykoupena, nedejbože zda nebude problém s registrací u nás třeba kvůli nějaké váznoucí dotaci spojené s konkrétním autem.

Taky uvažuju podobným způsobem. Tuším, že např. Wave-promotion na svém webu uvádějí tuto službu převozu a registrace, takže by šlo to realizovat třeba přes ně. Zatím jsem bohužel nenašel pro sebe vhodný způsob jak se střepat DPH.
Ale doporučil bych zvážit i druhou zatím teoretickou variantu:
Pořízení nového eauta s dotací v ČR, např. LEaf se nechá občas sehnat v ceně kolem 550-600t kč, při proklamované 200t dotaci, to pak vychází na 350-400t včetně DPH. To už je velice smysluplná cena. Ovšem je třeba vyčkat alespon do poloviny roku 2016, kdy se mají dotace rozběhnout, jaké skutečné podmínky dotací stát realizuje.
Hans
Příspěvky: 26
Registrován: úte 15. pro 2015 22:24:59

Re: Dovoz elmobilu

Příspěvekod Hans » stř 23. pro 2015 8:42:43

DPH v mym případě neni problém, auto potřebuju k podnikání. Spíše řeším zda v těch holandských autech není nějaký jiný háček. Zkoušel jsem s některými prodejci komunikovat a je to jak s kozou na ledě - člověk napíše pět otázek a obdrží vypatlanou odezvu "exportpreis 8300 euro". No, vlastně se to od našich bazarníků moc neliší :-D

Dotacím se zatím z principu bráním...

JV
rob.brno
Příspěvky: 55
Registrován: úte 15. pro 2015 17:35:57

Re: Dovoz elmobilu

Příspěvekod rob.brno » úte 29. pro 2015 20:20:56

Jaký by tam mohl být háček? Zkontroloval bych:
- stav baterií pomocí LEafSpy a pak vyjet aku do želvy
- stav záruky, zda byly řádně dělány garančky. Tuším, že v USA se daly koupit Leafy s jinnou zárukou než je standartní.
- vyšší teplo jako v USA tam nehrozí a stejně bych se díval jen po Leafovi rv. min. 2013

Jinak stran dotace versus odpočet DPH nevidím skoro žádný rozdíl. Nakonec je stejně jedno, jestli mě stát méně obere a nazve se tento mechanismus dotací nebo odpočtem DPH. Prostě ty peníze zůstanou v mé kapse.
Uživatelský avatar
gomec
Příspěvky: 32
Registrován: stř 30. pro 2015 19:56:42

Re: Dovoz elmobilu

Příspěvekod gomec » stř 30. pro 2015 20:00:18

Budou se vztahovat dotace i na el.mobily pořízené v zahraničí? A může být pořizován i el.mobil jetý? Já mám takového tucha že tohle možné nebude. Bude se jednat pouze o nová vozidla a dle proklamací ministerstva nedostaneme dotaci na luxusní vozy (Tesla S a pod.)
rob.brno
Příspěvky: 55
Registrován: úte 15. pro 2015 17:35:57

Re: Dovoz elmobilu

Příspěvekod rob.brno » sob 02. led 2016 10:31:12

Dotace na el.mobily pořízené v zahraničí? - těžko říct, vlastně ani není důvod proč by to nešlo, tedy alespon v rámci EU.

Na jeté určitě ne, stát chce krom dalších cílů rovněž omladit vozový park v ČR.