Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Moderátor: Josef

C-zero
Příspěvky: 139
Registrován: stř 08. srp 2018 11:47:33
Bydliště: Kravaře

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod C-zero » úte 21. kvě 2019 0:10:38

Andrej tady nikdy nedovolí elektromobilitu, má svůj Agrofert zpracující řepku na biopaliva...proto jsme v Evropě v Elektromobilitě krok zpět...můj názor.. :D
dracekvo
Příspěvky: 834
Registrován: ned 25. bře 2018 7:47:00

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod dracekvo » úte 21. kvě 2019 8:18:09

Nejsem agrofil a ani nikdy nebudu.

Jen to je asi pisálkovsky opět vytržené z kontextu. Jsem rozhodně zástánce toho, že by nástup elektromobilů měl být regulován samotným trhem. Né nějakejma "ekologickejma" nařízeníma z bruselu.
Peugeot Ion 2012 (koupeno 2018 58 tis. km, nyní 86 tis. km)
Uživatelský avatar
stejk
Příspěvky: 679
Registrován: ned 16. pro 2018 5:31:05

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod stejk » úte 21. kvě 2019 19:02:27

Země žlutá to na pohled.

Já jsem zastáncem jádra. Babišovi bylo poradci vysvětleno, že jeden blok prostě potavit musí. A měl by s přípravou začít hned. Zároveň Babišovi bylo vysvětleno, že výstavba velkého výkonu (5000MW) by jeho podnikání uškodila, taky i jiným miliardářum, třeba Tkáč, který pálí a pálit uhlí bude. Proto musí Babišův pověřenec musí lidi mého ražení označit za fanatika:

16:56 "Za třetí předpokládám, že tady vedle toho bude fungovat i plyn, protože z jedné elektrárny vyrobíte nějakých 8 TWh,7, 7.5, možná 9 TWh (za rok) podle výkonu. A Vám bude chybět 35 TWh. To znamená, že to všechno nebudete dělat jádrem. Znova opakuju, tady nikdo není fanatikem typu: Postavíme 5.000MW v jaderných elektrárnách. Takhle ta hra není. Ta diskuze je o tom, že musíme postavit minimálně jeden blok, možná o kousek víc, na pokrytí základního zatížení."
https://video.aktualne.cz/dvtv/nemci-se-pomalu-probouzeji-ze-sna-odstavenim-jadra-zvysi-emi/r~e209155a56f411e993a6ac1f6b220ee8/
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod Josef » stř 22. kvě 2019 7:42:40

Podle mě nic potřeba stavět není. Přebytek 15TW vyvážíme ročně a to postačí na nabíjení několika stovek tisíc EV, více jich v ČR v dohledné době 15-20 let nebude. Lidí co si budou kupovat EV v bazarech za 200 tis. mají tak malé nájezdy, že to nabíjení je srovnatelné se spotřebou kuchyňského sporáku.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
stejk
Příspěvky: 679
Registrován: ned 16. pro 2018 5:31:05

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod stejk » stř 22. kvě 2019 17:38:56

Josef píše:Podle mě nic potřeba stavět není.
Tady vidím shodu. Pro rozšíření elektromobilů opravdu není potřeba stavět.

Josef píše:Přebytek 15TW vyvážíme ročně a to postačí na nabíjení několika stovek tisíc EV,
Chápu. Jenže argumentace přebytkem je ... nevím jaké nejlepší slovo použít, asi nešťasná. Z argumentační praxe se mi osvědčilo moc s přebytkama neoperovat.

Josef píše:více jich v ČR v dohledné době 15-20 let nebude
To je otázka. Gravimetrická a volumetrická hustota energie v bateriích nadále roste. A s případným materiálem Li-S může vzrůst skokově, možná násobně, kde el. vůz bude chtít (a dovolit) opravdu většina. A komerční aplikace Li-S může přijít v horizontu 5let, masově za 8let, jenže výstavba atomovky je cca na 15let.

Josef píše:Lidí co si budou kupovat EV v bazarech za 200 tis. mají tak malé nájezdy
S tím souhlasím. Ovšem ve chvíli kdy se začneme bavit o počtech kusů v milionech a víc, tak musíme od tohoto tvrzení upustit a přejít na průměrné hodnoty. Víme, že v EU je na jeden vůz průměr 14 až 15 tisíc km. Pak už musíme pracovat s nějakým rozumným pravděpodobnostním rozdělením nabíjení v čase. Ideálně do nočních hodin. Tím ale vzroste základní zatížení. Mrkněte na graf
Obrázek
23.10.2017 základní zatížení cca 9300 MW. Z toho červená plocha z uhlí cca 5000MW. A jde o to nahradit tu červenou plochu modrou barvou. Potíž s uhlím je v tom, že objem ve výrobě je příliš už nyní vysoký.

1) živostnost Dukovan končí 2035. Při jisté sadě opatření lze protáhnout o 10 let. Zdroj, který je tak levný, že bude vždy preferován ve výrobě, nemusí být výkonově regulován, je schopen dodávat ve dne v noci... Potřebujeme tedy jiný zdroj, který nahradí tento končící. Když píšu slovo potřebujeme, tak tím myslím to, že nechceme pálit uhlí, plyn, nebo stavět vodní, místo objemu výroby produkované v Dukovanech.

Takže z mého pohledu potřebujeme minimálně jeden blok, který z části nahradí dosluhující Dukovany. Výstavba bloku trvá cca 15 let. 9let papírování, 6 samotná výstavba. Je možné zkrátit výstavbu, to asi ano. Existují bloky s menším výkonem, kde by samotná výstavba by mohla trvat třeba jen 3léta, ale my potřebujeme nahradit Dukovany. takže 9+6 let.

2) docházející uhlí. nejsou prolomeny limity těžby (naštěstí), známe objem uhlí, které jsou v těch několika dolech k dispozici, víme že dostupný objem bude s časem postupně klesat, až definitivně dojde cca za 15let. Až tato chvíle nastane, je několik možností jak řešit: převážet uhlí z Polska, to je časově a ekonomicky náročné, takže zde prostor nevím, s tím převozem objemů může být prostě problém. Zřejmě ekonomicky lepší ty elektrárny zavřít.

Z toho mě vychází začít s přípravou výstavby jádra tak cca v objemu 5000 MW nyní hned. Neodkládat. A podle mne kdo nechce výstavbu toho objemu, tak nepřímo schvaluje prolomení limitů těžby uhlí za 15let.

Kde dělám v úvaze chybu?
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 1168
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava-Plesná
Kontaktovat uživatele:

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod Radovan » stř 22. kvě 2019 17:48:19

V tom že přemýšlíte centralizovaně a řešíte problém za podniky. Je jejich věc, kde vezmou elektřinu a dnes mají spoustu možností jak se stát hodně soběstačnými. Tak ať to dělají. A všichni ostatní, domácnosti, školy, instituce, úřady a XY dalších budov mohou být také. Je to otázka snižování spotřeby, zateplování, FVE a případně větrných turbín, někde malých vodních FVE
Zdaleka nejsme na tom tak dobře v domácích FVE jako Německo, ke z 16 mil. domů v roce 2017 mělo 1,5 milionu FVE, ale jen 50 tisíc z nich má akumulaci, tedy baterii. Ostatní využívají své vyrobené elektřiny z 30-50%. Takže potenciál samozásobení obrovský, a to se bavíme jen o rodinných domech. teď si to vztáhněte na ČR a zjistíte (i u nás jsou k dispozici odhady potenciálu střech pouze RD, pohybující se velmi vysoko), že nemusíme budovat jaderku, doku nemáme osazeny výrobnami místa přímé spotřeby, o akumulaci do baterií a vody nemluvě. To je nejčistší zdroj na 2-3 desítky let bez zásahu a se směšnými náklady oproti jádru.
Jediný problém, vlastně dva. Nezávislí energeticky z velké míry soběstační občané a nulový prostor pro stranickou korupci.
EV Peugeot Ion nový 4/2014 dnes 105 tis. km, 5/2016 ojetý pro ženu 55 tis. (69 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, doma FVE 3,6kWp 9/2009, solární panely Vaillant 6/2010, vrtaná studna 1999, permakulturní zahrada 2017, dřevodům sendvič.panel 2000
Uživatelský avatar
stejk
Příspěvky: 679
Registrován: ned 16. pro 2018 5:31:05

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod stejk » stř 22. kvě 2019 21:08:43

Ano, a uvědomuji si, že přemýšlím centralizovaně. Problém řeším, protože mi tak lidé argumentují proti elektromobilům. Jenže průmysl sám o sobě nebude chtít snižovat svůji spotřebu, aby mohl být zachován v chodu. Kdyby došlo k energitické hrozbě nedostatku, pak se obávám, že elektromobil bude první místo kde bude směřovat ukazováček všech, což nechci.
Má osobní preference zdrojů je v pořadí: geotermální, FVE s akumulací, voda, jádro... dlouho nic...lokální biomasa, vzduch a plyn ... nic
FVE s akumulací, a lokální spotřeba z FVE s akumulací je ideál, a bude stále více růst s růstem gr. a vol. hustoty energie. Jenže já nedokáži odhadnout zda hustota vzroste tak, aby mohla být masově nasazována (myslím bez Zelená úsporám) bez pobídek nebo nucení, ale protože je toprostě výhodné. To mne vede k problému, který spočívá v mé neschopnosti odhadnout míru úspor. Objem spotřeby domácností z celkové spotřeby státu je cca 20procent. A né všichni lidé bydlí v rod. domcích (bytovky). Takže je pro mne těžké stanovit objem úspor. FVE s akumulací by se muselo nasazovat u průmyslu, stavebnictví, v zemědelství, tedy u největších spotřebitelů.
Vodní zdroje Češi stavět nechtějí. škoda.
Pak zde máme zimní období, kde objem slunných dnů je malý, a nepředpokládám, že budou preferovány amorfní panely s vyšší absorbcí difůzního záření. Tedy v zimním období potřeba a význam centrálního zdroje roste.
Já bych byl samozřejmě rád, aby potřeba nebylo uhlí vůbec a jádro jelo jen minimum, ale mám obavu... a rád bych masové rozšíření elektro vozů, a tak mi jádro nyní sedí jako nejlepší volba. i přes míru korupce s výstavbou spojenou.
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 1168
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava-Plesná
Kontaktovat uživatele:

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod Radovan » stř 22. kvě 2019 22:02:48

Protože argumentace lidí je od základu chybná, tak nemůžete dělat argumenty proti nim.
Opět zopakuji že vozový park má průměrné stáří 15 let, to je doba obnovy. Aby se všechna osobní auta nahradila, bude se psát rok 2034. Jenže nebudou nahrazována elektromobily, nýbrž dlouhou dobu opět spalováky. Protože BEV se vyrábí ve směšných počtech, i ta Škoda počítá s 2 tisíci letos, 30 tisící ve 2020. eGolf se dělá denně 76 BEV a 2000 spalováků.
BEV navíc nijak do spotřeby elektřiny nezasáhnou vzhledem ke stávajícím zdrojům, protože s nimi budou budovány OZE zdroje pro budovy a pro mobilitu zároveň, to vše s akumulací. Spotřeba budov z centrální sítě bude tedy klesat. Jak u bydlení, tak institucí, tak továren.
Máme nadbytek elektřiny, proto nízký tarif. Opotřebováváme elektrárny naprosto zbytečně, jaderné, uhelné i plynové. I to veřejné osvětlení už Čína řeší lampami s FVE nahoře a baterií v zemi, kde je chráněna proti výkyvům počasí. Jsou samostatné a soběstačné, bez kabeláže. My musíme jít tímto směrem a decentralizovat co to půjde.
Paneláky neřešte, mají dost místa na panely i akumulaci na stěnách i střechách. Tady využili jen střechu https://mapy.cz/zakladni?x=18.1679215&y ... id=9098462 Zdeňka Štěpánka 1787/1, Ostrava, a mají tam přes 120 FV panelů, k tomu tepelná čerpadla, využívají Trombeho stěny krytých pavlačových balkonů, prostě jde to už dávno. A to na východní straně mají jen obrovský bilboard a jižní stranu mohli osadit klidně dalšími panely místo zábradlí nebo jako stříšky proti letnímu přehřívání a to na 8 patrech.
Jak brutální máme rezervy je hezky vidět na Domě s pečovatelskou službou na ulici Průběžné v Ostravě https://mapy.cz/zakladni?x=18.1612546&y ... ase=ophoto, ti lidi jsou tam pořád, střechy šikmé na všechny 4 světové strany, ideální na soběstačnost včetně přebytků na elektřinu i ohřev vody a co tam vidíme, kulové. Berou elektřinu i teplou vodu i topení z pár kilometrů vzdálené uhelné elektrárny a teplárny Třebovice. To je přístup na zabití.
Kde to nepůjde nebo bude požadavek na vysoký příkon a stabilitu, tam si holt budou muset zaplatit elektrárnu sami. Ale ne aby se tu stavěla atomka s vysokou kapacitou z daní nás všech pro potřeby pár desítek firem, kde to jinak nejde, a pár desítek tisíc firem, kde se jim jednoduše nechce (máme prý 400 tisíc firem). A k tomu udržovala přenesová síť, která při decentralizaci bude také méně zatěžována a "ničena". A o tom to je.
EV Peugeot Ion nový 4/2014 dnes 105 tis. km, 5/2016 ojetý pro ženu 55 tis. (69 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, doma FVE 3,6kWp 9/2009, solární panely Vaillant 6/2010, vrtaná studna 1999, permakulturní zahrada 2017, dřevodům sendvič.panel 2000
nokia9500
Příspěvky: 579
Registrován: pát 03. srp 2018 21:21:16
Bydliště: Praha - západ

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod nokia9500 » čtv 23. kvě 2019 9:06:42

to je všechno sice pěkné ale FVE i s akumulací je prostě 2-3 měsíce v roce nedostačující...a pokud by mělo ještě nabíjet EV tak už vůbec
OZE fandím...taky si myslím že je nejvyšší čas postavit další zdroj (zřejmě JE) aby minimálně nahradilo do 15 let uhelné elektrárny
BMW i3 60Ah (baterka 33kWh), 82.000 e-km
Tesla X LR, 86.000 e-km
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 1168
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava-Plesná
Kontaktovat uživatele:

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod Radovan » čtv 23. kvě 2019 11:58:57

Ale to je naprosto v pořádku. Proto tu máme normu na nové pasivní domy, kde ty 2-3 měsíce překlenete libovolným způsobem. Nejjednodušší je krbová vložka na vytápění a ohřev vody, můžete u toho mít i termočlánek na výrobu elektřiny. Sice mála elektřiny, ale přeci jen. Ostatně když řešíte nový dům, zapomeňte na 230V. Vyrábějte elektřinu rovnou bez přeměny z FVE a dodávejte svým spotřebičům. Schválně se doma podívejte, co vše už dnes má trafo, aby těch 230V snížilo krutě dolů. A že nejsou tyto věci běžně v obchodech? Nov běžných ne, ale nakupujte v potřebách pro karavanisty a loďaře a najednou to jde a funguje.
Dokonce i stav, kdy se elektrárna nechává jen jako záloha a jede oněch 2-3 měsíce je lepší, než vyplácat peníze do nové jaderky. A na nahrazení uhelek zapomeňte. To už nám ty politické svině slibovaly s dostavbou Temelína. jenže přišla EU a nabídla dotace na odsíření a ekologizaci uhelek. A tím nasypala politickým sviním do koryt prachy k rozdělování. A bylo vymalováno. Dnes nám tu jede Temelín zcela zbytečně, celou jeho roční výrobu prodáváme ven. Vlastně prodáváme zdraví našich občanů, protože dávno mohlo 15 TWh elektřiny plynout z něj a ne z uhelek, které měly být zavřené. To je další argument pro decentralizaci, aby o tom nerozhodovali zkorumpovaní politici a byrokrati.
EV Peugeot Ion nový 4/2014 dnes 105 tis. km, 5/2016 ojetý pro ženu 55 tis. (69 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo 10/2013, doma FVE 3,6kWp 9/2009, solární panely Vaillant 6/2010, vrtaná studna 1999, permakulturní zahrada 2017, dřevodům sendvič.panel 2000
Uživatelský avatar
stejk
Příspěvky: 679
Registrován: ned 16. pro 2018 5:31:05

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod stejk » pát 24. kvě 2019 20:43:01

český předseda vlády počátkem května na okraj summitu EU: "Česko dělá maximum, aby ochránilo naši planetu, ale nemůže to být způsobem, že zničíme náš průmysl. Elektroauta jsou jednoznačně krokem k začátku konce automobilového průmyslu," prohlásil Andrej Babiš.
https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/ODA-Chceme-chranit-ovzdusi-ale-ne-za-cenu-zniceni-prumyslu-582738 Na to jsem narazil náhodou dnes.

Vyrábějte elektřinu rovnou bez přeměny z FVE a dodávejte svým spotřebičům..
Chápu, že u DC/DC konverze budou v součtu nejnižší ztráty a smysl to rozhodně má. Jen se člověk musí připravit na, jak to napsat.. No všichni členové domácnosti musí vědět, proč tomu tak je. A současně musí chápat proč je to pro rodinu výhodné. Jinak je možné, že může docházet k sociálnímu pnutí v rámci rodiny. :)
nokia9500
Příspěvky: 579
Registrován: pát 03. srp 2018 21:21:16
Bydliště: Praha - západ

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod nokia9500 » pát 24. kvě 2019 22:13:34

jak jsem už psal asi jinde...až bude k mání DC nabíječka na zeď do garáže (stačí třeba i 6kW ) za rozumnou cenu ... okamžitě jdu do ní a hned to bude dávat větší smysl
BMW i3 60Ah (baterka 33kWh), 82.000 e-km
Tesla X LR, 86.000 e-km
C-zero
Příspěvky: 139
Registrován: stř 08. srp 2018 11:47:33
Bydliště: Kravaře

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod C-zero » pát 24. kvě 2019 23:22:40

C-zero píše:Andrej tady nikdy nedovolí elektromobilitu, má svůj Agrofert zpracující řepku na biopaliva...proto jsme v Evropě v Elektromobilitě krok zpět...můj názor.. :D


https://www.novinky.cz/veda-skoly/50569 ... alivo.html
nokia9500
Příspěvky: 579
Registrován: pát 03. srp 2018 21:21:16
Bydliště: Praha - západ

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod nokia9500 » sob 25. kvě 2019 10:00:50

nechci se vůbec zastávat Babiše, ale s tou řepkou to není tak černobílé jak se všude píše
na MEŘO jde cca 1/3 ze sklizně, zbytek je potravinářský průmysl...a z té třetiny co jde na MEŘO Agrofert vyrábí necelou polovinu, zbytek konkurence a něco je taky z dovozu
řepky je na polích tolik protože má největší výnos z toho co se u nás pěstuje a národní dotace jsou vCR jedny z nejmenších
ty biopaliva gen2 se mi moc líbí, škoda že budou reálné až někdy za 10 let, teď je tu takového dřeva že nikdo neví co s tím a za 10-15 let ho bude zase nedostatek
BMW i3 60Ah (baterka 33kWh), 82.000 e-km
Tesla X LR, 86.000 e-km
Uživatelský avatar
stejk
Příspěvky: 679
Registrován: ned 16. pro 2018 5:31:05

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod stejk » pát 03. zář 2021 5:19:06

https://www.e15.cz/domaci/klicove-jednani-ma-termin-jdu-lobbovat-u-sefa-volkswagenu-za-ceskou-gigafactory-rekl-babis-1383264#
Herbert Diess přijede jednat o stavbě továrny na baterie do elektromobilů, takzvané gigafactory. „Mám s ním schůzku 1. října, kdy sem přijede. Lobbujeme, aby gigafactory na výrobu elektrobaterií vznikla v Prunéřově," řekl premiér Andrej Babiš
Babiš ve čtvrtek uvedl, že chce konkrétně prosadit, aby se stavělo v Prunéřově.... investice za zhruba padesát miliard korun
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod Josef » sob 04. zář 2021 9:55:55

Když něco tenhle humanoidní šmejd prosazuje, tak má na tom osobní zájem....
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Mishaczech
Příspěvky: 141
Registrován: stř 10. črc 2019 8:18:43

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod Mishaczech » sob 04. zář 2021 11:17:20

Když už jsme u této otevřené diskuze, jsem tady fakt jediný, kterému vadí jakékoliv odebrání osobní svobody ve výběru a diktáty čehokoliv od kohokoliv?

I když mám elektroauto tak mi prostě vadí nadiktované nucené ukončení výroby spalovacích aut, emisní povolenky, debilní limity i pokuty automobilkám zprůměrované na CO2. Chci si svobodně vybrat jestli si koupím 8mi válcový benzín a nebo 6ti válcovou naftu. Proč mi musí někdo říkat co si za svoje 3x zdaněný peníze mohu koupit?

Evropa se za šílený ceny snaží snížit produkci CO2 a v Číně i Indii (i v USA) se na to z vysoka kálí. Jaký to má vliv na celou planetu? I kdyby Evropa snížila emise na 0? Akorát to společně s migrací a sociální politikou povede k likvidaci střední třídy v celé evropě... Samostatnou kapitolou je zrušení jádra, kdy solární panely a celá "ekologická výroba elektrické energie" prostě bez jádra nemůže postačovat.

Chápu samozřejmě nutnost chovat se ekologicky a zodpovědně, ale v globálním měřítku a do nějakého bodu zlomu. Firmu stojí snížení emisí o 50% 1mil, o dalších 10% dalších 10mil a o dalších 10% pak už 100mil. Je to exponencionální růst a je potřeba najít nějaký vhodný bod kdy dál už se to prostě nevyplatí a nemá to ani cenu.
mp1
Příspěvky: 233
Registrován: sob 06. kvě 2017 15:21:15

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod mp1 » ned 05. zář 2021 16:47:02

jedna vec je osobná sloboda (ale aj tá má limity)
druhá je "verejné blaho - ktoré má chrániť štát.
rovnako ako štát reguluje (monopolom) lieh a tabak, má regulovať slobodnú súťaž v produkcii škodlivých látok (splodiny horenia).
je chyba, že eko teroristi sa nechali obalamutiť a spolupracovali pri takých regulatívoch ako je určovanie splodín. napríklad pre ľudské zdravie je obsah co2 irelevantný, oproti tomu polietavý prach (PM) 2.5 je nebezpečný tým, že sa bez prekážok dostane až do krvi. podobne no2, nox.

o všetkom čo som napísal sa dá pochybovať, pretože štát vznikol presunutím práva na osobnú obranu a nie ako nástroj nadvlády;
únia nezakazuje spaľováky, aj tie limity nie sú príčinou, pretože (neviem či tuná, alebo nahybride) bol odkaz na článok, ktorý popisoval aké dlhé sú termíny od myšlienky po hotový výrobok v automobilovom priemysle a tak rouzhodnutie o konci spaľovákov malo padnúť v dytrojte, turíne, vlkohrade pred viac ako dvadsať rokmi :-)(
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Česko ochráníme před nesmysly z EU, třeba před elektromobily, říká Babiš.

Příspěvekod Josef » ned 05. zář 2021 19:12:25

Nechápu, že se chlapi něčemu takovému divíte, vždyť "všichni" přijali i to, že stát kontroluje kdo kam jde na záchod, kdo může jít do kina či divadla nebo do restaurace.....
Audi Q4 Sportback e-tron 50