Kamera do auta

Moderátor: Josef

garmont
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 20. zář 2018 21:54:01

Kamera do auta

Příspěvekod garmont » čtv 02. pro 2021 12:35:43

Dobrý den, mám v plánu pořídit do auta palubní kameru - máte někdo tip na nějakou použitelnou? (jde mi hlavně o kvalitu záznamu). Díky
EV4me
Příspěvky: 56
Registrován: pát 30. črc 2021 9:47:23

Re: Kamera do auta

Příspěvekod EV4me » čtv 02. pro 2021 15:10:11

Pokud se neřeší cena tak se mi líbí kvalita záznamu u kamery MIO MiVue 886 - má i bezva úhel záběru.
Aleš Kacl
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03. pro 2021 19:18:36

Re: Kamera do auta

Příspěvekod Aleš Kacl » pát 03. pro 2021 19:46:20

Dobrý den, třeba MIO má přes 30 autokamer na trhu, vybere si fakt každý.
Záleží ale na dalších okolnostech - jezdíte častěji v noci, ve dne? Máte záznam jen z bezpečnostních důvodů, nebo si chcete nahrávat silniční situace (dashcam)?
Potřebujete v autě parking režim (dohled a záznam, když vás někdo nabourá či projde okolo a poškrábe auto)?
Vyžadujete oznamy radarů a kamer na křižovatkách?
Chcete aktualizace radarů či firmwaru či hlasu přes WIFI, nebo stačí přes microSD kartu (přes počítač)?
Chcete časem dokoupit i zadní autokameru a propojit je?
Hodil by se vám občas systém ochrany přes mikrospánkem?

Pokud u všeho odpovíte ano, tak třeba cenově velmi přijatelná je novinka i s dalšími funkcemi (dají se nastavit, vypnout apod.) je Mio MiVue 818 WiFi 2K / FHD 60 fps, velmi dobré noční vidění, 60 fps ve Full HD, kvalitní datový tok a řada dalších funkcí. Cena je při vstupu na trh velmi dobrá, v této cenové kategorii jsou o 1-2 třídy horší kamerky.

Pokud byste měl případně další dotazy, stačí se zeptat zde v poradně, nebo případně přímo do zpráv na Facebooku Mio Česká republika a Slovensko ;-)
garmont
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 20. zář 2018 21:54:01

Re: Kamera do auta

Příspěvekod garmont » pát 03. pro 2021 22:17:28

Aleš Kacl - díky moc za tip ta 818 vypadá dobře...
EV4me
Příspěvky: 56
Registrován: pát 30. črc 2021 9:47:23

Re: Kamera do auta

Příspěvekod EV4me » sob 04. pro 2021 12:56:02

Osobně bych po zkušenostech dal přednost kameře s širším úhlem záběru - tedy 160. Hodně záleží do jakého místa bude kamera instalována.
U starého auta které nemělo žádné senzory na středu horní části čelního okna to bylo v pohodě. Pak jsem ji dal do nového, které má široký panel za zpětným zrcátkem - kameru jsem instaloval na straně spolujezdce - pod panelem už by bránila výhledu (nechápu lidi co jezdi s navigací/telefonem nebo kamerou nalezenou ve středu okna).
V ten moment už byl úhel záběru nedostatečný a bohužel jsem se již setkal se situací kdy malý úhel nezaznamenal nebezpečný okamžik.
Je to například moment kdy někdo běží po chodníku souběžného se silnicí a vběhne bez rozmyslu na přechod. Kamera s malým úhlem zaznamená jen chodce na přechodu - kamera se širokým úhlem chytí že tam vletěl zcela nečekaně. O tom jak by se to pak řešilo těžko říct, ale věřím že polehčující okolnost by to byla.
Aleš Kacl
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03. pro 2021 19:18:36

Re: Kamera do auta

Příspěvekod Aleš Kacl » sob 04. pro 2021 13:20:55

ad ten úhel záběru, jak píšete:
EV4me píše:Osobně bych po zkušenostech dal přednost kameře s širším úhlem záběru - tedy 160. Hodně záleží do jakého místa bude kamera instalována. ....


Teoreticky ano, ale problém je v tom, že výrobci tento údaj o stupních dost marketingově nesmyslně nadsazují. Vím o jediné výjimce, která to nedělá, a to je MIO.
Ale jinak běžně se setkáte s tím, že vidíte 140 - 170°úhel záběru, ale pravda je cca o 20 % méně. Takže máte dojem, že jste koupil (asi i v minulosti) kameru s úhlem 130°, a pak jste neviděl do stran - to je tím, že v reálu měla jen 100-110°.
V tomto si cením značky MIO, která uvádí reálně, jak to je, tedy když kupujete 150°, jako je tomu třeba u MiVue C570, tak těch 150° opravdu dostanete. Ale viděl jsem u jiných značek nejen testy, nejen test německé zkušebky, ale i vyjádření samotného výrobce, že to počítají "jinak", a tím pádem to nadsazují. Což zákazníka vůbec nezajímá, jeho zajímá rozhled zleva doprava, a ne plus seshora dolů.

Chcete-li se tedy orientovat dle informací v eshopech "víc pruhů - víc Adidas", tak s tím vědomím, že zrovna tento údaj bývá výrobci autokamer zkreslován a nadsazován. Správně to uvádí určitě MIO.
EV4me
Příspěvky: 56
Registrován: pát 30. črc 2021 9:47:23

Re: Kamera do auta

Příspěvekod EV4me » sob 04. pro 2021 14:16:41

Souhlas, vždy je dobré kouknout na YouTube, aby člověk získal lepší představu. Nejlépe shlédnout videa kde jsou i různé světelné podmínky. První kameru jsem kupoval z Číny a byla skvělá - nechal jsem ji v autě když jsem ho prodával s tím že si koupím novou protože vyšla na 9stovek. A když jsem pak chtěl objednat stejný model, zjistil jsem že je kvalitou už jinde - bohužel k horšímu. Do Zoe jsem dal Niceboy - protisvětlo nedává vůbec. Kdybych kupoval znova, vzal bych Mio.