Výběr prvního elektromobilu

Moderátor: Josef

xdenser
Příspěvky: 316
Registrován: sob 08. led 2022 18:06:00

Re: Výběr prvního elektromobilu

Příspěvekod xdenser » sob 15. dub 2023 9:16:17

Na sidlistich proste je nedostatecna poptavka. Ve finsku treba misty uz davno nemeli problem vybavit kazde stani u baraku zasuvkou - ne kvuli nabijeni BEV, ale kvuli nastartovani auta v zime, dobiti 12V baterie. Jakmile poptavka previsi urcity prah tak se rychle natahnou kabely a udelaji se zasuvky/WB.
ID.3 1st Plus, 58kWh (2020); TMY RWD MiG (2023)
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1071
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Výběr prvního elektromobilu

Příspěvekod Citigo e IV » sob 15. dub 2023 23:36:50

Josef píše:Stačí se podívat na čínské ceny a je vidět, za kolik se dají prodávat auta typu ID.4 pod tlakem konkurence, do 500 tis. Kč. Tedy Tesla i díky slabému dolaru si to může dovolit, ostatní výrobci kurzy a konkurenci evidentně v EU neřeší. To zlevnění Tesel má ovšem za následek dvě věci, zaprvé spousta naštvaných původních zákazníků Tesla, protože jim "přes noc" spadla cena auto o desítky % a druhý efekt, že se již dnes potýkají Tesly s problémem nabíjení na SC a např. ve Vestci už Tesly nabíjí i u ČEZ 50 kW, protože jaksi není místo. Kdyby se BEV začaly zabývat firmy, tak se zjistí, že opěvované SC jsou nepoužitelné, protože tam bude stát fronta v těch nejzajímavějších časech, tedy návraty z víkendu či ráno před služební cestou apod.


Celý roky tady diskutujeme o tom jak jsou EV drahá a přitom nemají spalovací motor, turbo vejfuk a další věci a baterka zas tak drahá není. A když už se konečně blížíme k bodu zlomu, tak je zlevňování špatně?

Každý co máme EV jakékoliv značky, tak jsme přispěli na rozvoj elektromobility a musíme počítat s poklesem cen našich miláčků a to poklesem mnohem větším jak u spalovacích vozů.

A bude muset zlevnit i konkurence, speciálně koncern a zítra to může být Vaše auto komu poklesne cena, ale budete na Audi naštvanej?
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4052
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Výběr prvního elektromobilu

Příspěvekod Josef » sob 15. dub 2023 23:54:26

Nemyslím tím, že zlevnění je špatně, jen to, že výrobci vyhnali ceny v EU do nebe a přitom jim evidentně stačí polovina ceny jinde. Samozřejmě, že každého naštve, když něco koupí a dorazí informace, že koupil draho. Mě se to párkrát stalo, nadšený jsem nebyl a kdyby mi v pondělí přišel email, že Audi zlevnilo o 30 %, tak bych si připadal jako debil :). Mě to může být jedno, já už s tím autem vydržím, takže mě pád ceny auta už nebude zajímat.
Audi Q4 Sportback e-tron 50