Ridici elektronika do DIY wallboxu

Moderátor: Josef

E-Ryc
Příspěvky: 207
Registrován: ned 24. led 2016 20:25:48

Ridici elektronika do DIY wallboxu

Příspěvekod E-Ryc » čtv 03. kvě 2018 8:41:24

Ahoj,
mate nekdo prakticke doporuceni proc ano/proc ne pro nektery z open evse/smart evse/simple evse...?
Zatim se klonim k tomu poslednimu, rizeni proudu podle celkove spotreby nepotrebuju (resp. neni pouzitelne), bez displeje se taky obejdu (hned vedle bude muset byt podruzny elektromer).
Predem dik
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Ridici elektronika do DIY wallboxu

Příspěvekod Josef » čtv 03. kvě 2018 9:47:53

Já bych to asi řešil tímto : https://www.augen.cz/nabijeni/

Něco vyrábět o moc levněji nevyjde.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
E-Ryc
Příspěvky: 207
Registrován: ned 24. led 2016 20:25:48

Re: Ridici elektronika do DIY wallboxu

Příspěvekod E-Ryc » čtv 03. kvě 2018 10:16:11

Diky za tip. Az na to dojde, dobry dalsi tip. koho poptat.

O cenu mi az tak nejde, spis na to, co si muzu/nemuzu dovolit tam dat. Je to spolecna garaz, takze kabel asi bude muset byt napevno (aby ho nejaka dobra duse neodnesla), rad bych dal i normalni zasuvky, ale nejspis by musely byt standardne vypnute, aby si s tim nikdo nehral...
Nicmene cim vic o tom premyslim, plechova zamcena krabice s type 2 a kabel proste pokazde uklizet bude nejvic souseduvzdorne reseni.
Ale to uz budou podruzne starosti :)
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4024
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Ridici elektronika do DIY wallboxu

Příspěvekod Josef » čtv 03. kvě 2018 23:12:04

Kabel by šel protáhnout skrz tu krabici, tím bude zajištěn. Chlapi z Augenu určitě budou mít kolem toho praktického použití více informací.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
E-Ryc
Příspěvky: 207
Registrován: ned 24. led 2016 20:25:48

Re: Ridici elektronika do DIY wallboxu

Příspěvekod E-Ryc » pon 07. kvě 2018 8:21:34

Podle obrazku je to vyroba Sampro, tak jsem zkusil poptat primo je (prijde mi blbost to resit pres prostrednika).
Flajzi
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13. čer 2016 22:31:22

Re: Ridici elektronika do DIY wallboxu

Příspěvekod Flajzi » úte 08. kvě 2018 21:13:54

Těžko mohu posloužit zkušenostmi se všemi kontrolery, mám jen zkušenost se Smart EVSE, které jsem si z Holandska objednal do svých dvou DIY wallboxů. Za mne, Smart EVSE naprosto bez problémů, takže pokud ho zvolíš, žádné problémy s ním mít nebudeš. Dokonce jsem objevil menší (ne kritickou) chybu ve firmware, komunikace s autorem byla bezproblémová a hned chybu opravil, aby v dalších prodaných kontrolerech se chyba nevyskytovala.
Takhle vypadalo moje finální dílo (díra není úmysl, to jsem jen čekal na krytku):
Přílohy
IMG_0404.jpg
Uživatelský avatar
Autonabijeni.cz
Příspěvky: 17
Registrován: stř 11. črc 2018 16:27:47

Re: Ridici elektronika do DIY wallboxu

Příspěvekod Autonabijeni.cz » čtv 12. črc 2018 10:47:11

E-Ryc píše:Ahoj,
mate nekdo prakticke doporuceni proc ano/proc ne pro nektery z open evse/smart evse/simple evse...?
Zatim se klonim k tomu poslednimu, rizeni proudu podle celkove spotreby nepotrebuju (resp. neni pouzitelne), bez displeje se taky obejdu (hned vedle bude muset byt podruzny elektromer).
Predem dik


Dobrý den,

přesné srovnání EVSE kitů od EV Racing zde:

Obrázek