Kvalitná nabíjačka

Moderátor: Josef

ospaly
Příspěvky: 20
Registrován: ned 02. črc 2023 17:59:59

Kvalitná nabíjačka

Příspěvekod ospaly » pon 29. led 2024 13:54:08

Zdravím. Viem, že sa to tu už opakovane riešilo... ale hľadám už konkrétny model wallboxu.
Auto MG Marvel, má vstavanú 11kwh nabíjačku. Chcel by som nastavovanie prúdu, dialkové ovládanie a monitoring, prúdový chránič B (nie je podmienkou, dá sa inštalovať pred wallbox), sledovanie viacerých užívateľov (mám iba jedno EV, ale aby bol pripravený aj do budúcnosti - asi ďalekej :-), ale človek nikdy nevie). Nastavenie úrovne dobitia batérie (nie je nutnou podmienkou - viem si to nastaviť v aute), prípadne ak Vás napadne nejaká ďalšia vlastnosť.
Hľadám kvalitnú nabíjačku, kt môžem nechať vonku pod prístreškom, ale môže tam pršať pri bočnom vetre, pevná inštalácia. (prístrešok sa bude stavať v lete, určite budem rozmýšľať ako čo najlepšie schovať wallbox pred dažďom)
Vďaka za rady.
xdenser
Příspěvky: 317
Registrován: sob 08. led 2022 18:06:00

Re: Kvalitná nabíjačka

Příspěvekod xdenser » pon 29. led 2024 14:12:48

ospaly píše: Nastavenie úrovne dobitia batérie

Nebude fungovat s každým autem. Nabíjecí standard pro AC nemá v sobě "povídání" s autem, je tam jednoduchý protokol na zjištění max povoleného proudu a to je vše.
Vím že openWB pro nabízí takovou věc ale jde přes internet a služby výrobce.
Pochybuji že by někdo jiný nabízel něco navíc.
To samé sledování uživatelů. Jak hcete sledovat? Používat kartu pro aktivaci domácího walboxu? Myslíte to bude pohodlný?
Wallbox neumí poznat sám jaké auto je připojené.
ID.3 1st Plus, 58kWh (2020); TMY RWD MiG (2023)
ospaly
Příspěvky: 20
Registrován: ned 02. črc 2023 17:59:59

Re: Kvalitná nabíjačka

Příspěvekod ospaly » pon 29. led 2024 15:59:13

Karta by nebol problém, ostala by trvalo v aute.... prípadne by stačilo iba v menu vybrať užívateľa... t.z., že by nebolo blokované nabíjanie, ale človek by zvolil užívateľa. Určite nechcem ísť cez server výrobcu, aby sa neznefunkčnila nabíjačka pri odstaveni servra , alebo, že sa rozhodne ma v budúcnosti zablokovať pre nejaké poplatky a pod.... co je doma to se počíta :)
Uživatelský avatar
xlfd
Příspěvky: 65
Registrován: pon 01. lis 2021 8:42:17
Bydliště: Valašské Klobouky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitná nabíjačka

Příspěvekod xlfd » čtv 01. úno 2024 21:58:16

Mám Wallbox od Olife Energy a přijde mě, že to co chcete to umí. V levnější verzi je to bez připojení do cloudu. Já jsem s ním zatím spokojený. https://olife-energy.com/cz/wallbox
Peugeot Ion (najeto my: 14,4 tisíc km (za 2,5 let) [Konečná cena na využitý km: 9,77 Kč])
Andreas Baader
Příspěvky: 22
Registrován: úte 15. bře 2022 9:22:26

Re: Kvalitná nabíjačka

Příspěvekod Andreas Baader » sob 03. úno 2024 15:58:18

Mam tento wallbox prenosny, ale maji i pevne:
https://www.nabijelektromobil.cz/produc ... 16a-11kw-/

Podporuje protokol OCPP a lze to integrovat do Home Assistant:
IMG_20240203_154937.jpg