Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Moderátor: Josef

Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1071
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod Citigo e IV » pon 17. kvě 2021 22:18:28

cernymotyl píše:Mně smysl nedává registrace, aplikace v mobilu, čipy, inkaso ani zákaznická karta. Různých zákaznických kartiček jsem měl plnou peněženku. Všechno jsem kromě platební karty a dokladů vyhodil. Z placené nabíječky budu nabíjet tak max. 2x za měsíc. Na to bych vážně nic kromě klasické platební karty nepotřeboval.


Jenže klasická platební karta slouží k zaplacení a nedokáže Vás identifikovat jako zákazníka,přidělit Vám nějaký tarif odběrů stejně by jste musel mít smlouvu s přislušným poskytovatelem a na ní navázanou tu platebníkartu a co když by jste někomu auto půjčil, to by jste mu musel dát i tu platební kartu k vozu tím pádem se z platetní karty stane stejná kartička jako ta firemní.

Klasické pohonné hmoty taky málo kdo kupuje za peníze , jede přes ccs karty, nebo soukromníci mají různé slevové karty i když výhoda klasiky je cena +- stejná at ji platíte jakkoliv.

Já mám všechny tři karty i když je využívám minimálně za letošek 96 kWh a to jen proto , že mám na čezu slevu 100% od škodovky jinak bych měl nula odběr. Ale vyjímečně se stane že jedu republiku na otočku a pak spotřebuji třeba 100 kWh za den a to by se mě ta Axigon hodila, protože má s Čezem ten tarif podle odběru i když bych si ho normálně nekoupil.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4052
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod Josef » pon 17. kvě 2021 22:44:21

Pravda, pokud bych zrušil ČEZ paušál, což se chystám a nebudu platit PRE, tak je to jedno. Já vlastně DC prakticky vůbec nepotřebuju.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
jarsou
Příspěvky: 358
Registrován: ned 09. srp 2020 5:53:45

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod jarsou » úte 18. kvě 2021 9:36:58

Já to také vyřešil tak, že mám všechny 3 karty, takže v nouzi bych některou z nich použil. Žádný paušál neplatím. Zatím ale mi stačí nejlevnější dobíjení doma. Z Tachova tak bez problémů Konou dojedu do Prahy a zpět, pokud ovšem v Praze nevyužiji některou nabíječku zdarma...
Kona Electric 64 kWh, výroba 01/2020 Korea, v plné palbě...
Marek71
Příspěvky: 826
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod Marek71 » úte 18. kvě 2021 9:46:29

Citigo e IV píše:Jenže klasická platební karta slouží k zaplacení a nedokáže Vás identifikovat jako zákazníka...


To nedokáže ani při placení za benzin nebo za oběd v restauraci a jde to. Nevím, proč to dělají tak složitě. V tomto ohledu se ta Axigon karta jeví krok správným směrem a chytla se jí i Kia.
Uživatelský avatar
Citigo e IV
Příspěvky: 1071
Registrován: pon 15. dub 2019 15:14:00

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod Citigo e IV » úte 18. kvě 2021 12:13:48

Marek71 píše:
Citigo e IV píše:Jenže klasická platební karta slouží k zaplacení a nedokáže Vás identifikovat jako zákazníka...


To nedokáže ani při placení za benzin nebo za oběd v restauraci a jde to. Nevím, proč to dělají tak složitě. V tomto ohledu se ta Axigon karta jeví krok správným směrem a chytla se jí i Kia.


Právě proto při placení za benzín musíte dát věrnostní kartu a pak ještě platební , na obedě taky /teda pokud nechci platit plnou cenu oběda co platí turisté, ale moji nasmlouvanou/ tady je vše v jednom dostanu produkt podle tarifu a ješte se to zaplatí přes kreditku uloženou v profilu třeba u čezu.

Není to složitý jen ceny za DC dobíjení jsou u nás velice drahé + ztráta času= to že delší trasy jedu raději PHEV
Marek71
Příspěvky: 826
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod Marek71 » úte 18. kvě 2021 15:36:16

Teda, já při placení benzinu nedávám žádnou jinou kartu než platební a nevím o tom, že by benzinky, kde tankuji, měly nějaké kartičky a na ně extra slevy (jestli vůbec). U domova mám pár místních čerpaček, kde je cena jenom o 0,50 KČ vyšší, než na ONO, které mám asi 3 km od baráku. Nevím, na jakou super cenu ych se dostal s jakou kartičkou :-)

To samé placení za obědy a pod., všude jenom platební karta, žádná extra karta není potřeba a když má nějaký krám kartičky, tak většinou nemá přímé slevy, ale sbírají se body, za které si můžete koupit "levně" nějakou zbytečnost.

opravdu nevidím důvod, aby mě provozovatel při každé platbě identifikoval, to jsou jenom kecy a výmluvy, proč to nejde na kartu. Když kartou se dají platit i korunové položky v automatu na kafe. A koneckonců, i samoobslužní čerpačky to umí, i když na počátku se neví, kolik natankujete, podobně jako s nabíjením. Takže kecy, kecy a kecy... Alespoň, že už jsou nějaké univerzální karty, jak tady tak v zahraničí.
Uživatelský avatar
Josef
Moderátor
Příspěvky: 4052
Registrován: čtv 27. dub 2017 5:11:54

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod Josef » úte 18. kvě 2021 16:00:08

Tolik příspěvků a přitom to DC nabíjení skoro nikdo nepotřebujeme :)
Naposledy upravil(a) Josef dne stř 19. kvě 2021 20:38:06, celkem upraveno 1 x.
Audi Q4 Sportback e-tron 50
Uživatelský avatar
cernymotyl
Příspěvky: 102
Registrován: sob 24. dub 2021 20:07:30
Bydliště: Kozinec

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod cernymotyl » úte 18. kvě 2021 18:38:54

Marek71 píše:Teda, já při placení benzinu nedávám žádnou jinou kartu než platební a nevím o tom, že by benzinky, kde tankuji, měly nějaké kartičky a na ně extra slevy (jestli vůbec). U domova mám pár místních čerpaček, kde je cena jenom o 0,50 KČ vyšší, než na ONO, které mám asi 3 km od baráku. Nevím, na jakou super cenu ych se dostal s jakou kartičkou :-)

To samé placení za obědy a pod., všude jenom platební karta, žádná extra karta není potřeba a když má nějaký krám kartičky, tak většinou nemá přímé slevy, ale sbírají se body, za které si můžete koupit "levně" nějakou zbytečnost.

opravdu nevidím důvod, aby mě provozovatel při každé platbě identifikoval, to jsou jenom kecy a výmluvy, proč to nejde na kartu. Když kartou se dají platit i korunové položky v automatu na kafe. A koneckonců, i samoobslužní čerpačky to umí, i když na počátku se neví, kolik natankujete, podobně jako s nabíjením. Takže kecy, kecy a kecy... Alespoň, že už jsou nějaké univerzální karty, jak tady tak v zahraničí.


Pod tohle se podepíšu! :idea:
Hyundai Kona 2020 Smart Range 39,2 kWh
Suzuki SX4 2013 1.6 VVT
Uživatelský avatar
Lama
Příspěvky: 1877
Registrován: pát 13. bře 2020 9:34:02

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod Lama » úte 18. kvě 2021 20:14:13

Ja mam slevu primo na karte a je to. A kdyz pouziju i zakaznickou kartu, tak je sleva jeste vetsi. Ono se to nascita a za leta pouzivani je to uz v desitkach tisic doma.
KONA_CZ Premium 2020/07/17 (82+ t.km za 13,5 kWh/100km dle PP)
IONIQ Ultimate 2018 (41 t.km s průměrem 12,0 kWh/100km dle PP)
MiEV 2014 (20 t.km)
Marek71
Příspěvky: 826
Registrován: stř 11. zář 2019 10:15:11

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod Marek71 » úte 18. kvě 2021 21:40:46

Přesně, buď sleva přímo na debetní kartě nebo různé slevy a cashback na kreditní kartě a pod. Jednoúčelové kartičky jsou jak z minulého století :-)
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 1175
Registrován: sob 05. pro 2015 18:01:29
Bydliště: Ostrava-Plesná
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální nabíjecí Energokarta AXIGON

Příspěvekod Radovan » stř 19. kvě 2021 7:14:25

Přímo kartou se nabíjení dá platit třeba zde, a to za kWh https://www.evmapa.cz/e-station-stop-shop-hranice. Na začátku je potřeba si na kartě rezervovat částku, po nabíjení si to strhne jen 10 Kč x počet odebraných kWh. Ale také to nejde přiložením karty, jen přes QR kód a jejich web nebo aplikaci.
Peugeot Ion nový 2014 nyní 121 tis. km,2016 ojetý 77 tis. (91 vše),ekolo Agogs SilverGo 2013,FVE 3,6kWp 2009+11,55 kWp 2024,21 kWh bat,2 WB,solár.panely Vaillant 250 L 2010,vrtaná studna 1999,permakulturní zahrada 2017,dřevodům sendvič.panel 2000