Autoservis pro BMWi3

Moderátor: Josef

YevhenBMWi3
Příspěvky: 1
Registrován: ned 23. črc 2023 11:15:34

Autoservis pro BMWi3

Příspěvekod YevhenBMWi3 » ned 23. črc 2023 11:27:38

Dobrý den všem,

Můžete mi doporučit autoservis pro mé BMW i3? Tedy na kontrolu podvozku, elektriky a všeho co souvisí se spalovacím motorem (mám hybrid).

Kdo používá jaký servis? Díky)
Uživatelský avatar
Havrla
Příspěvky: 617
Registrován: úte 24. zář 2019 21:01:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis pro BMWi3

Příspěvekod Havrla » úte 25. črc 2023 23:53:22

Hezky den,
ja jezdim do sve garaze. Ma to spousty vyhod, je to blizko, je otevreno kdyz potrebuji. :-)
Jak to maji ostatni nevim, ale vim ze nekteri take jezdi do me garaze, obcas je tam vidam. Naposled nekdo prijel ze chce vymenit 12V baterii :)

Havrla
Havrla
Jezdive: BMW i3 REx; BMW I3, Volvo V70 T6; TM3, Tatra T700-II.
Nejezdive: Tatra 613-4; Skoda 105L
Uživatelský avatar
stejk
Příspěvky: 682
Registrován: ned 16. pro 2018 5:31:05

Re: Autoservis pro BMWi3

Příspěvekod stejk » čtv 27. črc 2023 6:53:22

Ahoj,
Chtěl bych vyměnit levé svělo. Je možné, že třeba nemusí měnit. Je možné, že je jen vadný kontakt, protože mi vyskakuje "Poucha levé světlo potkávací. Poruchá levé světlo dálkové." Není to přesný tvar hlášky (dodám později.) Když kláška vyskočí, tak světlo normálně funguje, anebo nefunguje. Při současných teplotách tak 50% na 50%. V zimních podmínkách spíše 70% nesvítí a 30% svití. Hláška nevyskakuje vždy při zapnutí světel. Náhodně. S vyšší teplotou klesá četnost. S klesající teplotou roste pravděpodobnost, že hlášky vyskočí. Replikovat se to ale dá. Je to otravné. Z popisu poruchy se mi zdá, že je někde zaoxidovaný kontakt. Značkové servisy řeknou výměna celého světla za ceníkovou cenu a to strašně moc. Tak se ptám tebe. Raději pojedu na výměnu za tebou. Děláš výměny světel? Nemusí být nové světlo. Klidně nějaké použité z jiného vozu. Dávám i do přílohy aktuální fotky štítků světel, které jsou v autě. Díky.
IMG_7179.JPEG
IMG_7178.JPEG
Uživatelský avatar
stejk
Příspěvky: 682
Registrován: ned 16. pro 2018 5:31:05

Re: Autoservis pro BMWi3

Příspěvekod stejk » čtv 27. črc 2023 12:53:01

Shodou okolností jsem dnes měnil brzdovou kapalinu v jedné garážové autodílně zaměřené na BMW. Po mém popisu chyby se u těchto LEDkových světlometů prý spíš jedná o závadu světla jako takového (a né problém kontaktů). Taky mi bylo vysvětleno, že nákup na internetu (například z Polska) je čistá loterie v tom, zda nekoupím v podstatě se stejnou chybou. Ideálně by to chtělo "ještě teplé auto" myšleno vymontovat světlo např. z bouraného, kde vím že nebylo z vozu vymontováno právě k vůli této závadě.
Uživatelský avatar
Havrla
Příspěvky: 617
Registrován: úte 24. zář 2019 21:01:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis pro BMWi3

Příspěvekod Havrla » čtv 27. črc 2023 18:59:21

Ahoj k prednim svetlim mam zatim tyto poznatky:

Zatim jsem videl pouze poruchu na LED svetle s tom "Angels" sviticim pasku, kde se vevnitr bud uvolnil, nebo zacal malo svitit. Jeden svetlomet nekdo prezentoval na facebooku kdesi daleko, druhy melo jedno auto k upgrade.
Dalsi chyby zatim zadne.

Vymena - menil jsem levy svetlomet, respektive vyndaval a nandaval protoze dole pod nim je vacuum pumpa, kterou jsem menil. No nutno podotknout ze u Volva je tro trivialni zalezitost na 10 minut a to prehanim, tak tady ne.... tady je svetlomet hezky na 4-5sroubech a musi se rozebrat celej predek... ano... ano... predni kolo, podbeh/nadkoli ven, predni naraznik ven... fakt libustka. Dale po vymene svetlometu je treba novy nakodovat - to jsem delal vzdalene jednomu nemcourovi, vymenil svetlomet (mechanicky poskozen havarii) s tim ze bude za hrdinu a nesvitil mu vubec :D

Telefon mas, tak zavolej, neco vymyslime :-)
Havrla
Jezdive: BMW i3 REx; BMW I3, Volvo V70 T6; TM3, Tatra T700-II.
Nejezdive: Tatra 613-4; Skoda 105L